Божена Волинець

Як може виглядати музей художника родом з Тернопільщини у Києві: візуалізації

271702078_474439080915006_5353005056672681704_n (Copy)

Художник Іван Марчук, який родом з Тернопільщини, оприлюднив візуалізації концепції персонального музею, який мають створити у Києві.

Як пишуть на сайті БЖ, концепцію музейно-культурного комплексу створила Майстерня музейних проєктів Олександра Антонця з Сум. Раніше вона працювала над концепцією Городоцького краєзнавчого музею (Хмельницька область), над реконструкцією експозиції Вінницького літературно-меморіального музею та подібними проєктами. 

Pasted
Pasted

Pasted
Pasted

У липні 2021 році президент Володимир Зеленський підписав указ про створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука. 

Pasted
Pasted

Концепцію музейно-культурного центру і план заходів з його створення, згідно з указом, мали розробити за місяць уряд та представники творчої спільноти.

Зеленський запропонував розмістити музей у будинку на вулиці Володимира Винниченка, 10. У цій будівлі розміщувалося американське посольство, але зараз воно належить ДУС.

- Ще у 2005 році тодішній президент Віктор Ющенко підписав розпорядження про створення «Культурного центру художника Івана Марчука». Тоді ж відбулася урочиста церемонія закладання першого каменя (капсули) у фундамент майбутньої будівлі. Але відтоді музей так і не збудували, - йдеться у повідомленні.

Pasted
Pasted

Pasted
Pasted

Іван Марчук – автор понад 5000 творів,  лауреат Національної премії України імені Шевченка та член наукової ради Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі. У 2007-му він потрапив до рейтингу «100 геніїв сучасності» британської газети The Daily Telegraph.

Нагадаємо, картину художника Івана Марчука втілили у ювелірних прикрасах.

Фото з допису Івана Марчука

Вибір читачів за тиждень

Відео