![](/uploads/media/18/c3/18c35d1612347f48dcf02c570efae199_orig_thumb.jpg)
30 січня в історії Тернопільщини
![30](/uploads/media/f0/38/f03866771ba10a67894477ea963df6c2_w960.jpg)
Цього дня народилися:
Наш улюблений Олег Удич :)) Щастя, більше приємних несподіванок, здоров'я та Божого благословення...
![Pasted](/uploads/media/68/a1/68a14f53e6a60b46ca9cb99e085c585b_w640.jpg)
Гуменюк Борис (1965, с. Острів Тернопільського району) — український поет, прозаїк, військовик. Автор проекту «Українські книги — українським тюрмам», Координатор проекту «Інша література». Член Національної спілки письменників України (з 2006). Заступник командира добровольчого батальйону ОУН (2014 р.) Голова Української Військової Організації (2015 р.)
![Pasted](/uploads/media/43/bd/43bd6cebcea55bcbe6df8f3f35841df7_orig.jpg)
Згуровський Михайло (1950, Скала-Подільська) — ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктор технічних наук, академік НАН України, Академії педагогічних наук України, іноземний член Російської академії наук.
![Pasted](/uploads/media/01/c1/01c1a3e4fff02958f127cyz808eec7d6_orig.jpg)
Миколенко Михайло (1951, с.Якимівка, Іллінецького району Вінницької області) — український політик, Голова Тернопільської обласної ради з 18 травня 2006 до 26 березня 2009 року.
![Pasted](/uploads/media/e8/40/e84050f1fcyzaf11ca55bf0a7efa5576_orig.jpg)
Оробець Ярослав (1922, с. Сосулівка Чортківського району - 22 вересня 1989, м. Львів) – магістр права, педагог, громадсько-культурний діяч.
Фольварочний Василь (1941, Нападівка Лановецького району Тернопільської області) — український поет, прозаїк і драматург. Заслужений діяч мистецтв України. Дружина — письменниця Тетяна Пишнюк.
![Pasted](/uploads/media/59/e7/59e7a1e0ff8856697c1b1643047e8yz8_orig.jpg)
Цей день в історії Тернопілля:
30 січня 1810 року – до Тернополя прибула австрійська комісія, аби офіційно передати Тернопільський край представникам Російської імперії за Віденським (Шенбруннським) договором. Комісія складатася винятково з військових на чолі зі старшим офіцером Генерального Штабу Мюлліхом. Комісія почала перепис населення.
30 січня 1892 року – у Відні помер громадсько-політичний діяч, адвокат, уродженець Гусятинщини Іван Борисикевич. Обирався заступником голови Руської Ради у м. Львові, був учасником Слов’янського конгресу в м. Празі, долучився до створення Української народної гвардії, Галицько-Руської матиці. Двічі обирався послом від Гусятинського повіту до Галицького сейму.
30 січня 2006 року – замість Василя Кравця головою Тернопільської обласної ради обрано Анатолія Жукінського.
30 січня 2015 року - на Тернопільщині оголошено День жалоби за учасником російсько-української війни Ігорем Римаром.
Всесвітній день допомоги хворим проказою був заснований ООН у 1953 р. на честь Рауля Фоллеро і всіх небайдужих до цієї проблеми людей, які присвятили своє життя боротьбі з хворобою Хансена - проказою. Відзначається з 1954 року щорічно 30 січня.
Сьогодні – День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ (Збройних Сил України).
Враховуючи важливу роль органів соціально-психологічної та виховної роботи в підвищенні боєздатності Збройних Сил України, підтриманні військової дисципліни, організації морально-психологічного забезпечення життєдіяльності військ, військово-соціальної діяльності та з метою виховання патріотизму, здійсненні військово-патріотичного виховання особового складу, підтримці престижу військової служби, вірності військовим традиціям, Міністром оборони України Михайлом Єжелем був підписаний наказ № 303 від 3 червня 2011 року «Про встановлення Дня спеціаліста військово-соціального управління Збройних Сил України», який буде мати щорічний характер і відзначатися 30 січня.
Органи соціально-психологічної та виховної роботи Збройних Сил України є невід’ємною частиною цілісного військового організму, їх діяльність спрямована на підвищення боєздатності Збройних Сил України, укорінення в суспільстві позитивного іміджу всієї української армії. Вони реалізують завдання з організації гуманітарного та соціального забезпечення діяльності Збройних Сил України, відповідають за організацію виховної роботи та планування, морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування Збройних Сил України, профілактиці правопорушень в армійському середовищі, здійснюють моніторинг морально-психологічного стану особового складу військ і стану військової дисципліни.
![Pasted](/uploads/media/96/d0/96d03291af5e31f90c59afa9448b7524_w640.jpg)
У дохристиянські часи наші пращури вважали, що 30-го січня Сонце викликає з вирію усіх тих птахів, які прилітають до нас навесні. А тому залишали зерно та крихти хліба у місцях, де селяться пернаті, прилітаючи додому з теплих країн.
![Pasted](/uploads/media/b4/df/b4dfa313c440411d2ec3847e51d90489_w960.jpg)
Іменини сьогодні святкують Антон, Антоній.