![](/uploads/media/4d/dd/4ddd4782550c7bc60fd52ab5bee56c01_orig_thumb.jpg)
На Івана Купала тернополяни можуть знайти кохання, позбутися проблем та дізнатися майбутнє
![1](/uploads/media/3f/5b/3f5bb93246db649a117bf9603f239a70_orig.jpg)
У ніч з 6 на 7 липня жителі Тернопільщини будуть святкувати одне із наймістичніших та найулюбленіших свят літа – Івана Купала. Воно оповите безліччю народних традиції, яких дотримувалися з давніх давен, та які буде цікаво практикувати у сучасному світі.
Одна із найзагадковіших письменниць Лада Лузіна, розповіла ТСН, що можна робити у цей день. Вона запевняє, що свято Івана Купала можна вважати українським днем усіх закоханих. Адже колись наші предки цього дня відзначали весілля древніх слов’янських богів – Марени (доньки богині води Макош) та Купала (бога літнього сонцестояння). Ще у травні вони обирали дівчину, королеву, яку називали Лелею (Лялею, Мореною), а на Купала гуляли її весілля. Опісля вони готувалися до збору урожаю, а дівчина-королева, зазвичай, народжувала дитину. Тому цей день вважався сприятливим для пошуків кохання, зачаття дитини чи весіль.
Цікаві й обряди на Івана Купала, які ви зможете реалізувати і випробувати самостійно.
![2](/uploads/media/da/ce/dace8fcab0e43ee3817e62e354ce72db_orig.jpg)
Оскільки Купала вважають днем єднання з природою, ви можете підійти до найближчої водойми. Сплести віночок і відпустити за течією. Якщо віночок потрапить у течію та зрушить з місця, очікуйте змін в особистому житті. Та якщо вінок розплететься, знайте, хтось вас дурить. Наші предки вірили, якщо віночок потоне, це віщування гибелі.
- На Івана Купала можна позбутися усіх бід та неприємностей. Потрібно написати усі ваші проблеми на листочку та спалити у купальському вогні. Але, якщо такої можливості у вас немає, можете «спалити проблеми» у попільничці, – каже письменниця.
Не обов’язково шукати квітку папороті, аби стати щасливцем у Купальську ніч. Для удачі та успіху достатньо зірвати лише гілочку папороті, вона віджене від вас невдачі та поганих істот.
![3](/uploads/media/71/6b/716b79a8caf75d2639a459e9b9dd0yz8_orig.jpg)
Якщо ви хочете притягнути до себе кохання, можете залишити подарунок русалці – повісити на гіллі у лісі стрічки та прикрасу, або віночок. За повір’ями, саме русалка у цей день може «привести» до вас коханого. Такий дарунок можна залишити навіть у парку чи у зелені біля дому.
Фото з відкритих джерел