![](/uploads/media/0f/7e/0f7ebe02efbc0999fc3e410facafd548_orig_thumb.jpg)
Як тернополяни переплачують за газ через «накрутки» лічильників?
![1548695342-8590](/uploads/media/d1/27/d127637cedf89dc8e8e99b8fafecc638_orig.jpg)
Тернополяни через закрутку лічильників «влітають» на чималі кошти. Журналісти програми «Гроші» продовжили своє розслідування щодо схем, якими газовики роками масово обдурюють українських споживачів у головній лабораторії країни «Укрметртестстандарті».
Заступник керівника департаменту ДП «Укрметртестстандарт» Андрій Рак зауважує, що перевіряти свої лічильники треба обов’язково.
Журналісти «Грошей» придбали 5 найпопулярніших та найуживаніших в українських домівках лічильників для випробовування. Отримані результати просто шокували, передає УНІАН.
![1548695345-2077](/uploads/media/73/5c/735ce1d3d6b91228d684ee2d399400c9_orig.jpg)
- Перевірка лічильника відбувалась за чітко прописаними вимогами. Температура повітря в лабораторії повинна бути 20 градусів, тиск - 760 міліметрів ртутного стовпчика, також має значення вологість та безліч інших параметрів. Тільки за цих ідеальних умов лічильник перевіряють на трьох рівнях споживання - максимальному, середньому та мінімальному. Розпочинаємо. І одразу – провал.
Перший же лічильник не проходить повірку. Похибка на середньому рівні споживання сягає майже плюс два відсотки при максимально допустимих півтора відсотка. Які відкриття нас очікують далі? Перевірка кожного лічильника - це кілька годин тестувань. За перший день ми встигаємо повірити три апарати, і всі вони виявляються непридатними до експлуатації. Усі крутять у збиток споживачам, тобто вам. Виключно на користь постачальника, - доводять журналісти.
Тобто, якщо ваш лічильник рахує так само, то ви переплачуєте близько 50-100 гривень кожного місяця.
![1548695344-4182](/uploads/media/17/f2/17f2d39d6cfcabdf22d4041842574162_orig.jpg)
Проте, якщо лічильник і обраховує вас на 1%, то це вважається в межах норми.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» ids=«202508,202511»]- На 5 місці опиняється вітчизняний лічильник «Октава», який виготовляє завод «Генератор». Його похибка на середньому споживанні +2,2% при максимально допустимій нормі відхилення у всього півтора відсотка.
Четверте місце – лічильник виробництва рівненського заводу «Самгаз» - плюс 1,8% на користь облгазів.
Третє місце – італійський лічильник «Петро Фіорентіні», який на середньому споживанні показав 1,7% більше нуля. Відтак, усі ці лічильники мали б бути були забраковані і до експлуатації недопущені. Але саме лічильники цих виробників стоять в мільйонах українських осель.
В межах похибки (+0,98) працює лічильник «Ямпіль», що виробляється на Сумщині – і це друге місце.
На першому ж місці опиняється німецький лічильник «Ельстер» із результатом +0,92%. Тобто він найбільш для вас економний: хоч і накручує більше, ніж ви спожили, але все ж в рамках дозволенного, - діляться результатами журналісти.
На жаль, результати не дуже втішні. Тернополянам варто частіше перевіряти свої лічильники й в разі незаконного обрахування звертатись в належні установи.
![1548695341-5735](/uploads/media/39/ec/39ec5d815478b3c5ceeb026af7d6f2ef_orig.jpg)
Фото з допису