Як тернополяни можуть дешево подорожувати по всьому світу
Любителі подорожувати, які прагнуть відкривати для себе світ, але при цьому не мають змоги витрачати багато грошей на проживання, можуть скористатись такою послугою, як “КаучСерфінг”.
Це - одна з найбільших всесвітніх мереж гостинності, реалізованих у вигляді онлайн-сервісу. Вона об'єднує більше 2 мільйонів людей у 238 країнах (станом на липень 2010 р.). Суть її полягає в тому, що учасники безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні мандрівки та розвивають культурний взаємообмін. Якщо дослівно перекласти з англійської, то couchsurfing означає “мандрівка диванами”. Як скористатись цією послугою тим, хто вперше збирається їхати за кордон чи бажає прийняти гостей з інших країн у себе вдома? Як краще спілкуватись з потенційними друзями?
Тернопільський мандрівник, який неодноразово користувався послугами “КаучСерфінгу”, Олег Кошла детально розповів про основні принципи цієї програми.
- Ідея полягає в тому, аби активізувати міжкультурний обмін через спілкування людей у дружній неформальній обстановці. Це дає можливість реалізувати природнє бажання пізнавати щось нове, обмінюватися знаннями та досвідом у різних сферах життя, - говорить 20 хвилин він. - Завдяки спілкуванню людей з різних країн, представників різних культур і національностей вони мають можливість поглянути на міжнародні проблеми з різних кутів зору, навчитися краще розуміти одне одного.
Couchsurfing за основу взяв ідею руху від однієї домівки до іншої з числа своїх друзів. Ночівля там, де є вільне місце, ліжко чи підлога. Зазвичай, зауважує тернополянин, не прийнято надовго затримуватись в одному місці на тривалий час. Щоб скористатись цією послугою, необхідно зареєструватись на сайті: https://www.couchsurfing.com
Усі функції стають доступними відразу після активації. У своєму профілі учасник може розповісти про свої захоплення, досвід подорожей, володіння мовами, розмістити фотографії та інше. Також там вказують, чи може учасник приймати гостей. Якщо може, то він зазначає кількість гостей, їхню стать, умови проживання, який транспорт курсує до його будинку тощо. Якщо ж учасник не має можливості приймати гостей, то він може поставити статус «готовий зустрітися і поспілкуватися». Також у профілі користувача відображаються відгуки інших учасників про нього, посилання на профілі його друзів, його внесок у розвиток проекту тощо. На це Олег Кошла радить звертати увагу в першу чергу. Адже саме там можна дізнатися чимало корисної інформації про того, до кого ви збирається їхати на ночівлю.