![](/uploads/media/10/92/109238ca05b2d149f77cdff0edb648f2_orig_thumb.jpg)
Яка різниця між бустерною і додатковою дозами вакцини: пояснюють фахівці (відео)
![осн](/uploads/media/c1/10/c110a72dbc7a9b232ca9857c745e7823_w960.jpg)
Вже 1 тис. 696 жителів Тернопільщини отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19. Ще 62 людей вакцинували додатковою дозою. Про це повідомив під час брифінгу 14 січня заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вадим Кравчук. Також він пояснив, яка різниця між бустерною і додатковою дозами вакцини.
За словами Вадима Кравчука, бустерна доза спершу була рекомендована для медиків і працівників будинків інтернатного типу. Із 30 грудня минулого року вакцинувати “бустером” почали людей віком 60 і більше років, а з 6 січня цього року - з 18 років і старших.
- Бустерну дозу використовують для того, щоб підсилили ефективність вакцинації, адже імунітет з часом має здатність знижуватися, - пояснює заступник директора Департаменту охорони здоров'я. - Тому бустерну дозу роблять через 6 місяців після завершення повного курсу вакцинації і використовують м-РНК-вакцини (Moderna або Comirnaty від Pfizer), незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Додаткову дозу використовують для людей з імуносупресією. Тобто це ті, хто має знижений імунітет внаслідок певних захворювань. Це люди з онкологією, після хіміотерапії, пересадки органів, ті, хто перебуває на постійній гормональній терапії. Додаткову дозу роблять через 1-2 місяці після останньої вакцинації і тією вакциною, якою була попередня.
271835949_295252745962970_5406454264321828727_n (Copy)
Порядок отримання бустерної дози нічим не відрізняється від отримання 1-ї або 2-ї доз вакцин проти COVID-19, наголошує регіональна координаторка вакцинальної кампанії на Тернопільщині Марія Павельєва.
- Для цього громадянам варто звернутися у найближчий центр або пункт вакцинації, - каже вона. - В області працюють 15 центрів та 60 пунктів вакцинації, а також 45 мобільних бригад. Загалом, із початку вакцинальної кампанії в Тернопільській області щеплено 698 тис. 357 людей.
271863148_295252759296302_3294122505666251251_n (Copy)
Нагадаємо, на Тернопільщині вже зафіксували новий штам коронавірусу «Омікрон». Він дуже швидко поширюється і небезпечний довготривалим перебігом хвороби та ускладненнями, особливо для невакцинованих і людей із груп ризику.
Фото Департаменту охорони здоров’я