Ялинкова кампанія-2018 офіційно стартувала на Тернопільщині
Лісові господарства запланували реалізувати в передноворічний період 5 тисяч хвойних дерев.
Державні підприємства Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства планують реалізувати 5 тисяч новорічних дерев у передноворічно-різдвяний період.
Про це повідомив відповідальний за ялинкову кампанію – 2018 в управлінні, головний спеціаліст лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів Андрій Маланчук.
Кожне з лісових підприємств запланувало до реалізації тисячу новорічних дерев. Зменшення планових обсягів порівняно з 2016 роком (план – 5500 шт., факт – 4212) лісівники Тернопільщини пояснюють зменшенням попиту на живі ялини і сосни та небажанням їх купувати мешканцями міста й області через глибокі переконання в тому, що купуючи живе деревце, вони шкодять таким чином навколишньому середовищу.
З приводу цього в лісовому управлінні запевняють, що купуючи живе деревце ви не лише не шкодите природі, а й вносите свою лепту в її відновлення, адже кошти, виручені з продажу новорічних дерев, лісові господарства знову ж таки спрямовують на вирощування садивного матеріалу, яким у подальшому відновлюватимуть ліси й створюватимуть нові захисні лісонасадження. Новорічні ж дерева вирощують спеціально для того, аби мешканці Тернопільщини мали змогу відчути справжність новорічних свят, адже ніщо так не тішить нас, повертаючи у радісні спогади дитинства, як святкування Нового року, Різдва й супроводжуючий їх аромат живої новорічної ялини.
Так, лише цьогоріч підприємствами закладено плантацій новорічних ялин 107950 штук, серед яких ялина звичайна, сосна звичайна та сосна кримська. Щороку ж планові обсяги вирощування плантацій новорічних дерев підприємствами управління становлять 100-120 тисяч штук.
З початку грудня державне підприємство «Кременецьке лісове господарство» вже реалізувало 100 новорічних дерев, які рушили на Херсонщину. Зазвичай у такий ранній період тернопільські хвойні дерева прямують за межі нашої області. Зокрема, сосни залюбки придбавають підприємці з Півдня й Сходу нашої держави.
– Раніше наші сосни активно купувати підприємці з Луганської і Донецької областей, тож лише одне наше підприємство в передноворічний період могло реалізувати 4-5 тисяч цієї породи хвойних. Зараз же покупців із цих регіонів значно поменшало, – ділиться думками головний лісничий ДП «Бережанський лісгосп» Микола Ковальчук.
Місцеві ж мешканці купують ялини напередодні Нового року, а деякі мешканці дотримуються звичаїв з діда-прадіда, купуючи новорічне деревце аж у переддень Різдва.
До речі, ціна на новорічні дерева є помірною і доступною для кожного. Зокрема, в лісництвах новорічні дерева можна буде придбати за собівартістю. Середня ціна новорічного дерева заввишки 1-1,5 м по облуправлінні становить 71,20 гривень.