ЄС обмежив імпорт української курятини (Агроновини)
Ряд країн обмежили імпорт української курятини через спалах пташиного грипу в Київській та Миколаївській областях.
Про це повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька в Facebook.
За її словами, спалах пташиного грипу виявлений 23 грудня в Іванківському районі Київської області, на початку грудня вогнище захворювання виявлено в Херсонській області. У зв'язку з цим Держпродспоживслужбою введені карантинні обмеження.
- ЄС обмежив імпорт української курятини. Ця ситуація серйозно відбивається на експорті, збільшення якого коштувало стільки щоденних зусиль багатьох людей. Зараз Саудівська Аравія, Молдова, Ізраїль експортують продукцію птахівничої галузі з обмеженнями, які стосуються десятикілометрової зони навколо спалаху. ОАЕ – експортує нашу продукцію з обмеженнями, які стосуються радіуса 25 км від спалаху, – повідомила вона.
У зв'язку зі спалахом ЄС, Сінгапур, Марокко, Туніс і Японія вже обмежили імпорт української курятини.
Україна відтермінує відмову від першого гатунку молока до 2023 року
Перший гатунок сирого молока в Україні, імовірно, залишиться у 2022-2023-х роках.
Про це повідомив аналітик молочного ринку «Інфагро» Максим Фастеев.
За його словами, відповідний проект наказу про зміни термінів згенерований експертною групою, і в даний момент йде його узгодження в центральних органах виконавчої влади.
- Найближчим часом документ повинен з'явитися в реєстрі Мін'юсту, – зазначає Фастеев.
За його словами, згідно з новим наказом, відмова від першого гатунку повинна відбутися з 1 січня 2023 року перехід на роботу тільки з «екстра» сортом запланований на 2024 рік.
- Головним аргументом рішення логічно є той факт, що частка першого сорту в обсягах молока, що надходять на переробку, становить 43% (разом з«другим»сортом, який вже не призначений для виробництва продуктів харчування, — майже половина всієї сировини), – відзначає аналітик.
Також важливим фактором відстрочки термінів є відсутність планових перевірок роботи молочної ланцюжка зі сторони Держпродспоживслужби.
Фото з відкритих джерел