Орест Сарматський

Малі та середні фермери вимушені збувати моркву майже за собівартістю  (Агроновини)

0602 (Copy)

Ситуацію, що триває на ринку моркви, можна охарактеризувати трьома словами – дуже низька ціна. І це стало тенденцією, яка триває кілька років поспіль. 

Про це розповів Павло Булгаков, міжнародний консультант зі зберігання овочів, передає аgravery.com.

– За офіційними даними сайтів оптових ринків, на львівському «Шуварі» за моркву у ці дні давали 4,5-5 грн/кг, київському «Столичному» – 3,5-6 грн/кг, херсонському «Неждана» – 3-4 грн/кг. Як правило, це в роздріб. Оптова ціна скотилася до 2 гривень, – розповідає експерт. 

За його словами, у Великих Копанях гарні, відібрані коренеплоди коштують 2,5 грн, звичайна морква першого сорту — 2-1,7 грн/кг. І це не кажучи про другий сорт.

А собівартість виробництва із закладкою на зберігання – 4,2 грн/кг.

– У чому причина? Багато дрібних виробників закладає моркву в звичайні сараї. Овоч швидко псується і, щоб не викидати, фермери його скидають по демпінговим цінам, які збивають загальну ринкову, – пояснює Булгаков. 

Крім того, оскільки цього року не вдалося добре заробити на ранніх овочах, то у виробника немає коштів на зберігання пізньої продукції у спеціалізованих сховищах.

Частина моркви, особливо на півдні, й досі в землі. Якщо її продають з поля, то по 1,5 грн/кг.

– Малий фермер може викрутитися…Помити, почистити, розфасувати й реалізувати маленькими партіями. Фермеру середньої руки складніше. У минулому році за такого самого урожаю, що й поточного, була можливість продати за кордон, цього року – ні. Ніхто не візьметься прогнозувати, як буде далі, – підкреслює міжнародний консультант зі зберігання овочів. 

0602 (Copy)
0602 (Copy)

Зростання вартості доставки спричинило здорожчання китайського часнику 

Зростання вартості доставки та дефіцит вантажних контейнерів призводить подорожчання продукції те зменшення обсягів експорту китайського часника.

Про це повідомляє freshplaza.com. 

– Експортна ціна китайського часнику значно виросла через зростання вартості доставки. Як результат, загальний обсяг експорту зменшився, – йдеться в повідомленні. 

За словами експертів, з одного боку експортна ціна вже була досить високою, і покупці стали ще обережнішими, коли ціна почала знову зростати. А з іншого боку, другий локдаун у багатьох європейських країнах лише посилив невизначеність на європейському ринку. Деякі покупці наразі стримують закупівлі часнику.

– Експортна ціна на часник стрімко зростала за останні 2?3 тижні, але нині є досить стабільною і навіть демонструвала незначне зниження. Падіння обсягу експорту вплинуло на торговців, що мають запас, – пояснює представник Pioneer Garlic Group. Разом з тим, деякі постачальники настільки стурбовані подіями на ринку часнику, що почали продавати часник у великих обсягах. 

Вони додають додаткові обсяги товару до загального обсягу пропозиції на ринку, що знижує експортну ціну.

– Китайський часник залишається сильним гравцем на міжнародному ринку, як за ціною, так і за обсягом експорту. Але цього року обсяги експорту зростали не так сильно, як очікували учасники ринку, – підкреслили у Pioneer Garlic Group.

Фото з дописів

Вибір читачів за тиждень

Відео