![](/uploads/media/19/c1/19c161d31208bea83979a9f530302d86_orig_thumb.jpg)
Євросоюз у Львові тренував тернопільських журналістів (фото)
![DSC02971](/uploads/media/e5/34/e5347c2c324c0abe23dae766dacf7f93_orig.jpg)
Представництво ЄС в Україні в рамках проекту «Сильніші разом» провело для журналістів Західної України тренінг «Євроінтеграція: про що варто знати журналістам?».
На тренінгу серед п’ятнадцятьох журналістів зі Львова та західноукраїнських областей, четверо презентувало Тернопільщину, в тому числі і кореспондент «ТЕРЕНу», який успішно пройшов попередній відбір на цю подію.
![DSC02975](/uploads/media/08/8d/088da11f3350145a6fe9ef9c3cda80cf_orig.jpg)
- Хочемо допомогти журналістам у їх подальшому виробництві медіа-матеріалів на тему євроінтеграції, дати їм додаткові знання та навички для більш коректного та повного висвітлення питань європейської інтеграції, зокрема зв'язку євроінтеграції з процесом внутрішніх реформ в Україні, -, розповів один із спікерів тренінгу, експерт проекту «Сильніші разом» Дмитро Науменко.
- Євросоюз — це унікальне утворення. І коли журналісти зможуть показати, як функціонує Європа, люди розумітимуть, що така країна, як Україна, Євросоюзу потрібна. Євроінтеграція — це не тільки політична річ, це реформи, які стосуються кожного в Україні. Тому підкреслюємо, що треба писати про те, що відбувається на місцях, що має своє коріння в тих зобов’язаннях, які взяла на себе Україна в рамках підписання Угоди про європейську асоціацію», - сказав кореспонденту «ТЕРЕНу» ще один із спікерів тренінгу, співзасновник та редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко.
Учасники тренінгу зійшлися на думці, що мало пояснити українському суспільству, що таке Євросоюз. Важливо говорити і про практичні речі, що випливають із європейських угод та потім переходять у наші закони, рішення регіональної влади. І такі теми є у кожному обласному, районному центрі, навіть у деяких новостворених сільських громадах.
![DSC02977](/uploads/media/f3/14/f314e006fb26d9e07b607d0a9695096c_orig.jpg)
Під час дискусій комунікаційні менеджери Представництва ЄС в Україні, експерти з питань євроінтеграції, відомі журналісти вели полеміку про головні помилки та стереотипи журналістів у висвітленні європейської тематики, відносин між Євросоюзом та Україною в контексті сучасної політичної ситуації в Україні.
![DSC02983](/uploads/media/75/99/759904181261999yzc97e07d00661f03_orig.jpg)
![DSC02973](/uploads/media/5c/e2/5ce29dd90e2e6f91e78229aeb6834cdc_orig.jpg)
Також розглядалися деякі аспекти у сфері енергетики та енергоефективності, прозорості влади та доступу до інформації у контексті євроінтеграційних реформ.
![DSC02980](/uploads/media/9b/a5/9ba53f5d7d7db0e54097de9a0bbd5afe_orig.jpg)
![DSC02992](/uploads/media/0e/ae/0eae3f092c60d1220beca06d5eb5ac4d_orig.jpg)
Окремо розглядався хід реалізації проектів та програми ЄС у Львівській області.
Було сформульовано конкретні рекомендації журналістам щодо подальшого виробництва медіа-матеріалів на тему європейської інтеграції .
Тренінг відбувся за сприяння міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна в рамках проекту «Сильніші разом» Представництва ЄС в Україні.
![DSC02969](/uploads/media/14/5c/145c2ee94be4079981ccb6cabf1b60d7_orig.jpg)
Фото автора