Тамара Коблик

За допомогою телеробота тернопільські хірурги спілкуються з міжнародними клініками

Телемедичні технології роблять медичну допомогу ближчою попри тисячі кілометрів відстані

Хірурги Тернопільської лікарні проводять телемедичні консультації з фахівцями німецької клініки «Шаріте». Про це повідомили у пресслужбі МОЗ України.

Телемедичні технології роблять медичну допомогу ближчою попри тисячі кілометрів відстані. 

З початку повномасштабної війни телемедична система «Teledoc Health» забезпечує можливість українським лікарям консультуватися з колегами з медичних закладів Європи та, зокрема, з німецької клініки «Шаріте», а пацієнтам – отримувати медичні послуги дистанційно.

У межах гуманітарної допомоги американська компанія «Teladoc Health» спільно з партнерами (World Telemedicine Initiative, BG Hospitals, клініка «Charite», Robert-Koch-Institut) надали українським медичним закладам 40 пристроїв віртуальної присутності – роботів Teladoc версій Lite V3/4/mini, а також доступ до телемедичної платформи «Solo», яка забезпечує віддалені консультації між лікарями.

Сьогодні проведено вже понад 1600 телеконсультацій із використанням платформи. Можливість випробувати технологію доступна у понад 100 закладах охорони здоровʼя України. Серед них – і Тернопільська міська лікарня швидкої допомоги. Заклад долучився до проєкту у лютому цього року та почав проводити телемедичні консультації із застосуванням платформи «Teladoc».

Телеробот дозволяє нам спілкуватися з міжнародними клініками та обмінюватися досвідом. Крім цього, девайс можна підключити до діагностичних пристроїв, як от електронного стетоскопа, також він оснащений камерою високої роздільної якості – все це дозволяє провести повноцінний огляд пацієнта на відстані. – коментує лікар-хірург Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги Андрій Дивак. – Оскільки ми працюємо в галузі, де час має критичне значення, сподіваємось, що завдяки застосуванню телемедицини ми зможемо надавати допомогу пацієнтам ще швидше і якісніше. Дякуємо за швидку та професійну відповідь від наших колег з клініки “Шаріте” щодо допомоги у лікуванні наших найважчих хворих.

В умовах воєнного стану Teladoc використовується для проведення консультацій щодо лікування пацієнтів, зокрема, і з вибухо-вогнепальними пораненнями та травмами, отриманими в ході бойових дій. 

Зробити телемедичний огляд максимально наближеним до реального допомагають роботи віртуальної присутності лікаря біля пацієнта. Роботи усіх версій доступні в медичних закладах України, котрі є учасниками проєкту. Крім цього, платформа забезпечує найвищий захист персональної та медичної інформації пацієнта. Саме це вирізняє справжню телемедичну консультацію від консультувань через звичайні відеодзвінки телефоном.

Впровадження телемедичної платформи «Teladoc» у закладах охорони здоровʼя України здійснюється Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS).

Фото пресслужби МОЗ

Вибір читачів за тиждень

Відео