Замок Гольських у Чорткові стане кінотеатром

Чортківський замок Гольських входить до складу Національного заповідника «Замки Тернопілля». Нині він пустує і ніяким чином не приваблює потенційних туристів. Чого лише не було свого часу на території замку: і газовня, і несанкціонований смітник, який, на превеликий подив чортківчан, нарешті прибрали. Свідомі та активні жителі міста вирішили «оживити» пам’ятку архітектури.

Молоді чортківчани є ініціаторами проекту «Фортеця кіно», який невдовзі стартує у стінах замку. В основі проекту – вуличний кінотеатр просто неба у фортечних руїнах. На думку організаторів, замкова атмосфера буде своєрідною родзинкою імпровізованого кінотеатру, особливо під час показів історичних фільмів.

Чому для кінотеатру обрали саме замок? На це запитання один з авторів ідеї Степан Гречківський впевнено відповідає: «Коли ми в травні цього року організовували велоперегони крос-кантрі «Чортківський перевал», фініш яких був у замку, то помітили, що людям це подобається, адже до того він пустував і нічого в ньому робилося». Цікаво, що ідея «Фортеці кіно» з’явилася в ініціаторів на початку червня під час прогулянки територією замку.

Організатори обіцяють не лише покази фільмів, але й зустрічі з акторами, режисерами та людьми, які брали участь у створенні стрічок і знають кухню зсередини, а тому можуть багато цікавого розповісти глядачам.

Ця молода ініціатива має на меті популяризувати український кінематограф, а також зробити добру справу для міста і збереження його архітектурних пам’яток, зокрема замку.

«Незабаром плануємо запустити попередній продаж квитків, про що повідомимо додатково. Орієнтовна квиток коштуватиме гривень 20. Зібрані кошти витратимо на потреби замку. Для початку ми вирішили придбати вхідну браму, яка буде відповідно стилізована. Ескіз вже є, тому, думаю, що скоро всі зможуть побачити оновлений замок у наших спільнотах у соціальних мережах», - розповів Степан Гречківський.

Перший показ фільму серед руїн замку Гольських запланований на 11 липня. Зі стрічкою теж визначилися: чортківчанам покажуть фільм Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь».

Слідкуйте разом з «Тереном» за подальшою долею проекту і замку. Ми розкажемо і покажемо вам найцікавіше!

Соломія БОЙКО.

Вибір читачів за тиждень

Відео