Ростислав Фук

Жителя Тернопільщини судитимуть за злив інформації ворогу

Правоохоронці кажуть, 21-річний чоловік передавав інформацію батькові, який працює в росії на фсб

До суду скерували обвинувальний акт стосовно жителя Тернопільщини за фактом несанкціонованого поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, руху, переміщення або розміщення Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного стану. Про це повідомили у пресслужбі Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

Розслідуванням встановлено, що 21-річний обвинувачений отримував від особи, яка перебувала на сході країни, інформацію про місця тимчасового розміщення техніки, озброєння та розташування особового складу окремих підрозділів Збройних Сил України та передавав ці дані своєму батьку з росії за допомогою мобільного застосунку, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляють у пресслужбі СБУ України, ватажком ворожого осередку був пастор однієї з протестантських церков. Влітку 2023 року він виїхав з України до ЄС як багатодітний батько, а звідти прибув у росію, де почав працювати на фсб. Він залучив до роботи на рф двох своїх дорослих синів.

Один із них - військовослужбовець однієї із бойових бригад, якого СБУ затримала у квітні 2024 року. Він намагався передати російській спецслужбі локації вогневих позицій та укріпрайонів Сил оборони.

Другий син був затриманий на Тернопільщині, де він розвідував бойові позиції ППО та місця базування тренувальних центрів ЗСУ. Служба безпеки викрила його завчасно, коли він готував «звіт» для фсб.

Встановлено, що батько коригувальників був на прямому зв’язку із Сергієм Карнауховим – російським пропагандистом і кадровим співробітником фсб «під прикриттям». На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили пастору-резиденту російської спецслужби про підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Оскільки підозрюваний переховується на території рф, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Злочинні дії його синів кваліфіковано за частинами 2 та 3 статті 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Обидва підозрювані перебувають під вартою без права внесення застави.. Їм загрожує від 8 до 12 років тюрми.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури та Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

Фото Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону та СБУ

Вибір читачів за тиждень

Відео