Орест Сарматський

Журналіст з Тернополя презентував у Львові унікальне видання (фото)

m02

Відомий тернопільський журналіст, музикознавець Михайло Маслій в рамках Львівського форуму видавців презентував книгу “Золотий вік української естради”, яка є антологією хітів 60-80 років ХХ століття. У трьох томах зібрано інформацію про поетів, композиторів, співаків – творців української пісні.

Сам журналіст напередодні презентації на своїй сторінці у Фейсбук написав так:

- Це — своєрідне свято тих, хто творив і творить історію української пісні. Буде використано відеовітання кумирів видання з різних куточків світу, звучатимуть пісні та спогади. Герої того часу (а їх не мало не багато — 216), нині мешкають у 19 країнах, але усіх їх єднає оте невловиме байдужому окові почуття прекрасного, і наша рідна пісня. Це книга спогадів, мудрості, книга повчань від тих, кого уже немає; від тих, хто з нами і є відомим або ж несправедливо забутим; від тих, хто мешкає поруч, трішки далі, в Україні чи за її межами. Це оповіді тих людей, які творили і творять історію української пісні. Видання розраховане на широке коло читачів. Ніколи не забуду і тих, хто роками мені допомагав і допомагає. Усім моїм рідним, друзям, колегам, тим, хто кохається в нашій рідній пісні, — низький уклін. Щоб це ніколи не стерлося і не загубилося, слова найщирішої людської вдячності та любові, - написав, зокрема,  Михайло Маслій.

m05
m05

А Тетяна Фарина, одразу ж після презентації унікального видання поділилася своїми враженням у Фейсбуці.

- На «Форумі видавців» у Львові презентували тритомник тернопільського журналіста, енциклопедиста Михайла Маслія «Золотий вік української естради», яка є антологією хітів 60-80 років ХХ століття. Це повна інформація про поетів, композиторів, співаків й оповіді тих людей , які творили і творять історію української пісні. Щоб підготувати це видання, автор здійснив колосальну 12-тирічну роботу: розмовляв з десятками людей, збирав архівні матеріали. 16 вересня у Великий зал Львівської Національної Музичної Академії імені М.В.Лисенка повернулася пісенна епоха 60-80 років. На захід завітали постаті книги; звучало відеовітання,відеозвернення кумирів з різних куточків світу,слова вдячності, улюблені хіти. Ділилися спогадами деякі Герої того часу. Усіх їх єднає невловиме байдужому окові відчуття прекрасного і наша рідна пісня. Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль вручила Михайлові Маслію відзнаку. «Нічого прекраснішого, ніж це видання, я ще не бачила. Я просто зачудована», – сказала вона. За її словами, ця музика – це «ковток українства в засиллі російської попси»та сподівається, що вийде і мультимедійна версія цього видання, а головне, що вона стала «найпершішою» (за висловом Михайла Маслія),якій було вручено витвір. Народний депутат Микола Княжицький вніс вагомий вклад, щоб видання побачило світ. Він вважає, що це «не книжка для пенсіонерів» це видання обов’язково зацікавить усіх і особливо молодь, яка зможе для себе відкрити багато нового про українську культуру, познайомитися з визначними особистостями .

m01
m01

«Вище пісні – лише молитва» - з таких слів розпочинається знайомство читача з героями бестселера. «Для того, щоб ми не забували, хто ж насправді писав золоті сторінки рідної пісні, як народжувалися вони, яка їхня історія, якими були композитори, поети-піснетворці та співаки на піку творчості, яку роль в історії пісні відігравали звукозапис, сценічні костюми, радіо й телебачення, — і створене це унікальне видання. Тож давно очікуваною і водночас цілком природною стала правдива праця Михайла Маслія, який зберіг усі зеренця того засіву, скропив ту ниву рясним дощем правдивих безцінних історичних спогадів з перших вуст фундаторів національного піснетворення»- ділиться враженнями співак Василь Зінкевич.

Презентацію відвідали родини відомих творчих індивідуумів: Ігоря Білозіра, Бориса Демкова, Ростислава Братуня, Анатолія Горчинського, Володимира Івасюка, Анатолія Кос-Анатольського, Мирослава Скочиляса, Богдана Янівського,а також «патріарх»,якому 91 рік, український письменник Микола Петренко —член Спілки письменників України, кіноактор Іван Гаврилюк, народний депутат Олена Кондратюк, музеєзнавець, крушельницькознавець Ірина Криворучка, лідер гурту «Соколи» Михайло Мацялко та Марія Шалайкевич, історик, науковець, екс-ректор Українського Вільного Університету в Мюнхені Іван Мигул, співак Назар Савко, художник Дмитро Стецько(всесвітньо відомий художник, Володимир Якимець і «Піккардійська терція» Богдан Нагайло(журналіст, багаторічний співробітник ООН), Стадник Леся (популярна співачка 1960-их, нині живе у США). Студенти львівських вишів, популярні музиканти різних ВІА Львова 1960–1980–их років та інші діячі мистецтва.

m03
m03

Михайло Маслій щиро дякував уклінно кожному , хто роками допомагав і допомагає йому .Усім рідним, батькам, дітям ,онукам , родині,друзям, колегам, а особливо тим, хто кохається в нашій рідній пісні. Тим, хто дав крила вилетіти його праці у вічне книжкове небесся, а саме телевізійному каналу «ЄСПРЕСО ТВ»,народному депутатові Миколі Княжицькому, своїм друзям, ІРИНІ та Тарасові Демкурам і Галині та Михайлові Ратушнякам і з поваги до них ,надав перевагу вручення свого витвору -« дітища» пісенній еліті.. З подячнічстю звернувся до Видавничого Дому «БУКРЕК» і Дарини Максимець і дизайнера Михайла Москаля.

Гості презентації назвали це дослідження фундаментальною історичною працею, що дозволяє передати сучасній молоді й майбутнім поколінням знання про той період української історії і культури, а співак Назар Славко наголосив: « Може і я колись дочекаюся попасти на шпальти такого видання...» і на завершення такого богемного дійства весь зал аплодував стоя та бажав «Многая та благая літа».

Адже ,« Золотий вік української естради» - видання літопису рідної пісні. Воно правдиве і цікаве, і тому безцінне. «Книга стане і вінком пам’яті тих, хто, на жаль, уже відійшов у засвіти, і, водночас,  дарунком тим, хто нині чесно несе в люди вірне слово і рідну пісню. Слугуватиме містком правди й добра між нашим минулим , теперішнім і майбутнім». Читачеві пропонується найоб’єктивніше і найповніше видання, що з’явилося за часів Незалежності України.

Видання розраховане на широке коло читачів. Стане у нагоді тим, хто цікавить історією української пісні та пісенною культурою нації, написала Тетяна Фарина.

m06
m06

m04
m04

Фото – відкриті джерела

Вибір читачів за тиждень

Відео