Орест Сарматський

Нові стандарти приймання молока не спрацюють (Агро-новини)

b29 (Copy)

Нові стандарти  ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови», за якими у населення не прийматимуть молоко для харчової промисловості введуть, однак працювати вони не будуть.

0402
0402

Про це заявив голова ради директорів «Спілки молочних підприємств» України Вадим Чагаровський в інтерв'ю «Главкому».

«Я стверджую, що його (новий стандарт — ред.) введуть, але він працювати не буде. В Україні дефіцит молочної сировини, і через це у нас виникає таке явище як сезонність. Взимку виробляється молока менше, ніж влітку», — зазначив експерт.

Він пояснив, що з листопада по квітень корови утримуються у хліві — для худоби це великий стрес, через це вона дає менше молока.

«Півроку треба годувати корову кормами, які складно заготовляти. Вона не доїдає і дає менше молока. Тому його взимку селяни здають значно менше», — сказав Чагаровський.

На його думку, у період, коли є дефіцит молочної сировини, ніколи не працюватиме заборона на приймання молока другого сорту якості.

«Як буде прийматися молоко? Будуть здавати на переробні підприємства другий сорт і писати «перший». І на цьому все закінчиться, розумієте? Треба мінімум удвічі підняти виробництво індустріального молока, щоб диктувати нові стандарти», — вважає Чагаровський.

Він також зазначив, що нинішня статистика щодо виробництва молока не відповідає дійсності.

«Ми з вами чуємо, що в нас зараз виробляється 10,3 млн т. Можна вірити даним щодо виробництва так званого індустріального молока. А от на молоці, яке виробляється  населенням, йде маніпуляція цифрами. На мою думку, 7-7,5 млн тонн молока — ось реальні цифри», — додав Чагаровський.

Для довідки: в липні 2018 року починає діяти новий стандарт ДСТУ 3662 до: 2015 «Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови», згідно з яким використання молока другого сорту для технологічних процесів виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду буде обмежено, однак дозволено у виробництві нехарчових продуктів, наприклад, кормів для тварин або казеїну.

Аграрії обговорять проблеми адаптації до зміни клімату

0401
0401

VII Міжнародна агропромислова виставка та форум з розвитку фермерства «AGROPORT Захід Львів 2018» (АГРОПОРТ) пройде у Львові 19-21 квітня 2018 р.

 «АГРОПОРТ Захід Львів 2018» буде орієнтований на дрібних і середніх фермерів. Серед ключових тем — тваринництво, рослинництво, вирощування органічної продукції, вирощування ягід, овочівництво, садівництво, рибне господарство тощо, йдеться у повідомленні організаторів.

До участі в «АГРОПОРТі» буде запрошено фермерів та господарів з Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької областей, а також з інших регіонів України.

«У 2018 році особлива увага приділятиметься проблемам адаптації сільського господарства до умов зміни клімату: підвищення продуктивності в умовах змін та перехід на безпечні й точні технології. Також спеціально до 5-ї річниці форуму в Україні буде запущено новий проект — Українське Трипілля. Формат проекту передбачає демонстраційні покази в полях Західної, Східної та Південної України, а перший етап пройде саме на Львівщині в третій день заходу (21 квітня)», — зазначають організатори.

Місце проведення: Львів, Україна; Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Д. Галицького.

Дата проведення: 19-21 квітня 2018 р. (офіційне відкриття 19 квітня о 10:00).

Вибір читачів за тиждень

Відео