Вигуки «Браво!», овації після кожного вокального номера, захоплені погляди – саме такою була реакція глядачів у Тернополі на прем’єру музичної комедії «Майська ніч» за Миколою Гоголем.
У Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Тараса Шевченка вперше цю постановку показали саме сьогодні, 13 жовтня (також про виставу читайте ТУТ – прим.). Сучасна інтерпретація заслуженого діяча мистецтв України, режисера-постановника В’ячеслава Жили дійсно пройняла театралів.
Нагадаємо, музична комедія «Майська ніч» є третьою прем’єрою за творами Миколи Гоголя у сценічній редакції і постановці В’ячеслава Жили. І «Ніч перед Різдвом», і «Сорочинський ярмарок» тернополяни дуже люблять.
Тернополяни уже звикли, що роботи режисера В’ячеслава Жили – це щось цікаве, нове, – каже заслужений артист України Микола Блаженко. – Ми маємо сьогодні сучасну інтерпретацію та естетику. Чудова музика у постановці ґрунтується на народних мотивах. У виставі багато співу.
У музичній комедії – прекрасні сольні номери. Спів солістів підкріплений бек-вокалом.
Звісно ж, без любовного трикутника не обійшлося. У «Майській ночі» це – Галя, Голова і його син Левко (виконавці цієї ролі – заслужений артист України Андрій Малінович і актор Євген Лацік). Тішить, що врешті таки перемагає кохання і здоровий глузд.
Ми дуже скучили за глядачами, під час репетицій викладалися максимально, щоби подарувати трохи тепла усім, хто любить театр, – зізнається Євген Лацік.
Що цікаво, вистава сама собі обрала день прем’єри. Він випав на 13-те число, і це сталося випадково і невипадково, впевнені у театрі. Просто так містично склалися усі обставини. Не дарма ж на сцені – магічна «Майська ніч».
Деякі тернопільські актори, яких глядач звик бачити зовсім в інших амплуа, справді здивували, відкриваючи усе нові свої таланти. Чого варті бодай романси і навіть козацький «реп» у виконанні Олександра Папуші.
У мене – дуже цікава роль, – каже заслужений артист України Олександр Папуша, який грає Голову. – Євген Лацік у виставі є моїм сином. Ми обоє залицяємося до Галі, роль якої виконує Юлія Хміль. Зараз у житті теж багато таких варіантів, коли татова дівчина молодша від синової.
Почули театрали і справжній оперний спів у виконанні «зірок» нашої сцени: заслуженого артиста України і одночасно директора театру Бориса Репки та народної артистки України Наталії Лемішки. Вони виконували ролі Писаря і Аделаїди.
Музичні партії усі актори виконували «на живо». Голоси – чудові! Шкода було лише за одним – на жаль, тернопільський театр не має такої звукової техніки, яку застосовують у постановках на Бродвеї. Тоді наші «зірки» точно б переплюнули американських. Наприклад, актриса Юлія Хміль (Галя – прим.) звучала аж ніяк не гірше Марін Маззі чи інші.
На фразу закоханого Писаря, який хотів добитися кохання у чужої дружини: «Я заріжу себе. Я уб’ю себе. Куля в лоб – то куля в лоб!» у залі була очікувана реакція. Ним прокотилася хвиля реготу. Сміх неодноразово викликав і персонаж заслуженого артиста України Сергій Андрушка – Винокур.
Овації на свою адресу отримав того вечора і актор Сергій Бачик. Він грав Каленика. Такі образи п’яниць артистові даються за виграшки. До речі, у другому складі цю роль виконує актор Ігор Наконечний, який теж має беззаперечний комедійний талант.
Сюжет вистави – класичний, але прочитання – сучасне, – каже народний артист України Іван Ляховський. – Я граю Голову. Цю ж роль в іншому складі виконує мій колега – Олександр Папуша. На сцені я працюю в манері відчуження, тобто є персонаж і є актор – Іван Ляховський. Я дивлюся на свого героя збоку: десь підсміююсь над ним, десь осуджуючи, десь схвалюючи. Працювати в такому стилі насправді дуже цікаво.
Окремі слова вдячності від глядачів заслужив і оркестр театру. По-перше, музиканти виконували весь супровід «наживо». По-друге, додали від себе чимало «родзинок». Чого варте хоча б соло на трубі.
Завершилася постановка на радісній ноті – масовою сценою весілля Галі і Левка. Це поставило дуже красиву, романтичну і позитивну точку у мюзиклі.
Не дивно, що на адресу творчого колективу у кінці вистави пролунали щирі вигуки «Браво!».
Подякував усім, хто був задіяний у постановці, і режисер-постановник В’ячеслав Жила.
Я хочу вам сказати, що у Тернополі – найкращі актори! Поаплодуйте їм! – закликав він публіку, хоча та і сама не жалкувала долонь.
Нагадаємо, поринути у феєрію «Майської ночі» тернополяни також зможуть 14, 17, 18, 21 і 24 жовтня. Квитки на прем’єрні покази коштують усього 50-80 грн.
Фото і відео автора
1220