Тамара Коблик

10 місць з фільму «Довбуш», які варто відвідати (фото)

Сцену з князівною на балконі та мертвим опришком на колесі було знято у Збаразькому замку на Тернопільщині

Це фільм, який хочеться переглядати ще раз і ще раз. Не лише через захоплюючий сюжет та крутих акторів. А й через неймовірно-красиві місця, де він знімався. Про це пише rdzs.org.

Вам теж кортить там побувати? Тоді ось список локацій з фільму «Довбуш», які варто відвідати. Це НЕ спойлер. То ж сміло читаємо далі!

1. Колиба, де жили Опришки

Колиба де жили опришки. Кадр з фільму Колиба, де жили опришки. Кадр з фільму Колиба де жили опришки. Кадр з фільму Колиба, де жили опришки. Кадр з фільму

Більшість сцен з опришками на “Чорногорі” було насправді знято біля хребта Свидовець. Він такий же красивий, як і Чорногірський хребет, але має зручний під’їзд з Драгобрата та значно передбачуванішу погоду.

Озеро Герашеска на хребті Свидовець. Фото звідси Озеро Герашеска на хребті Свидовець, де знімали фільм “Довбуш”. Фото звідси Кіношна колиба біля озера Герашеска Кіношна колиба біля озера Герашеска. Фото туристів Та ж колиба, фото туристів Колиба опришків та хребет Свидовець на фото туристів

Свидовець це один з наймальовничіший Карпатських хребтів. На ньому є озера з рибою та безліч красивих стежок. Влітку він доступний для всіх туристів.

2. Свірзький замок

Замок графині, кадр з фільму Замок князівни, кадр з фільму

Зла князівна мешкала у Свірзькому замку що біля Львова. І хоча це доволі далеко від Карпат, у фільмі все виглядає доволі натурально.

Свірзький замок. Фото звідси Свірзький замок. 

Замок знаходиться в селі Свірж за 40 км. від Львова та доступний для відвідування.

3. Збаразький замок

Князівна та мертвий опришок на колесі. Кадр з фільму Князівна та мертвий опришок на колесі. Кадр з фільму “Довбуш”

Сцену з князівною на балконі та мертвим опришком на колесі було знято в Збаразькому замку.

Збаражський замок. Фото звідси Збаразький замок. 

Збаразький замок це одна з небагатьох добре збережених фортець Тернопільщини. Тут є мури, палац і підземелля. Завітайте всередину та відчуйте справжній дух середньовіччя!

Читайте також: Режисер і актори приїхали до Тернополя на прем’єру фільму «Довбуш» (відео) 

4. Скелі Довбуша

Олекса на скелях Довбуша. Кадр з фільму Олекса на скелях Довбуша. Кадр з фільму

Який же фільм про Довбуша без знаменитих “Скель Довбуша“. І хоч справжній Олекса ніколи там не бував, але всі кадри, де Довбуш стоїть на вершечку скель, зняті саме на них.

Мальовничі скелі Довбуша Мальовничі скелі Довбуша

На цих скелях, також, знімалася сцена боїв з солдатами та багато інших перебивок.

Сцена з солдатами знята саме на "Скелях Довбуша" Сцена з солдатами знята саме на “Скелях Довбуша”

“Скелі Довбуша” знаходяться біля с. Бубнище на Івано-Франківщині. Є, також, гарний пішохідний маршрут з Львівської області через с. Труханів.

5. Дрогобицька солеварня

Сцена з лихварем. Кадр з фільму Сцена з лихварем. Кадр з фільму “Довбуш”

Сцена з лихварем знімалася в Дрогобицькій солеварні. Для цього над відстійниками ропи, навіть, вистелили нову підлогу.

Відстійники для ропи в Дрогобицькій солеварні. Тут знімалася сцена з лихварем Відстійники для ропи в Дрогобицькій солеварні. Тут знімалася сцена з лихварем

У фільмі один з опришків кидає сина лихваря в справжній соляний розчин! Розповідали, що актор був дуже щасливий, коли все вийшло зняти з першого разу ?

Актор скупнувся в соляній ропі. Кадр з фільму "Довбуш" Актор скупнувся в соляній ропі. Кадр з фільму “Довбуш”

Дрогобицька солеварня це найстаріше діюче підприємство в Україні. Сюди водять екскурсії для туристів.

6. Церква Святого Юра в Дрогобичі

Тут знято більшість сцен зі священником всередині церкви Церква Святого Юра під час зйомок фільму “Довбуш”

Автентичних дерев’яних церков збереглося дуже мало, а ця ще й занесена в спадщину Юнеско. Церква Св. Юра знаходиться одразу біля Дрогобицької Солеварні. Цілком логічно, що її також використали для зйомок. Тут відбуваються сцени зі священником всередині церкви.

Церква Святого Юра в Дрогобичі Церква Святого Юра в Дрогобичі

Церква Св. Юра доступна для відвідувачів. Неподалік є ще найвища оборонна вежа Львівщини, яка теж пам’ятає часи Довбуша.

8. Каплиця Боїмів у Львові

Каплиця Боїмів. Кадр з фільму "Довбуш" Каплиця Боїмів у Львові. Кадр з фільму “Довбуш”

Якщо Довбуш ходив у церкву Св. Юра, то католицька князівна – в каплицю Боїмів. Це надзвичайної краси споруда у самісінькому серці Львова. Вона, також, відповідає історичній епосі Довбуша.

Каплиця Боїмів у Львові. Сучасне фото Каплиця Боїмів у Львові. Сучасне фото Каплиця Боїмів у Львові. Сучасне фото Каплиця Боїмів у Львові. Сучасне фото

Будучи у Львові обов’язково відвідайте каплицю Боїмів. Таку красу мало де побачиш!

7. Замок в Кам’янці-Подільському

Замок на Волощині за версією фільму "Довбуш" Замок на Волощині за версією фільму “Довбуш”

Волощина чи, по сучасному, Румунія часто згадується у фільмі. Це місце, куди можна втекти з Речі Посполитої. Але брат Олекси, їдучи у Волощину, чомусь потрапляє у Кам'янець-Подільський замок. Він, в цей час, належав тій же Польщі.

Фортеця у Кам'янці-Подільському Фортеця у Кам’янці-Подільському

Фортеця у Кам’янці-Подільському це один з найкрасивіших та найзбереженіших середньовічних замків України. Його потрібно відвідати навіть і без фільму “Довбуш”. А тут ще й така нагода!

9. Печера “Вертеба”

Олекса Довбуш в печері. Кадр з фільму Олекса Довбуш в печері. Кадр з фільму

І хоча в Карпатах біля Яремче є справжня печера Довбуша, але фільм знімали у печері “Вертеба” на Тернопільщині. А все тому, що вона значно просторіша за печеру Довбуша, та має зручний вхід.

Печера "Вертеба" де знімався фільм "Довбуш" Печера “Вертеба”, де знімався фільм “Довбуш”

“Вертеба” це одна з небагатьох печер в Україні, де справді жили первісні люди. Є багато археологічних знахідок. Зараз у печері “Вертеба” діє єдиний в Україні підземний музей Трипільської культури.

10. Чемегівський Каньйон

Олекса Довбуш дереться Чемегівським каньйоном. Кадр з фільму Олекса Довбуш дереться Чемегівським каньйоном. Кадр з фільму

Неподалік справжньої печери Довбуша є мальовничий Чемегівський каньйон. Там Олекса рятується від погоні та зустрічає відлюдника Ізраїля бен Еліезера, що є засновником Хасидизму. Творці фільму “Довбуш” знайшли правнука відомого рабина і саме він, дуже колоритно, зіграв свого прадіда.

Той самий Чемегівський каньйон в Карпатах. Фото звідси Те ж місце в Чемегівському каньйоні

Сьогодні Чемегівський каньйон це справжні карпатські тропіки з водою “як на Балі”, ліанами папороті і смерековими джунглями. А поруч є ще маловідомий водоспад  Вам обов’язково тут сподобається!

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео