Тамара Коблик

30 березня в історії Тернопільщини

30

Цього дня народилися:

начальник управління Держспецзв’язку в Тернопільській області Ігор Капп (1968);

правник, полковник міліції Богдан Лук’янський (1956, с. Білоголови Зборівського району);

вчений в галузях філософії і політології Олег Рудакевич (1950, с. Кудинівці Зборівського району).

Рудакевич_Олег_Михайлович
Рудакевич_Олег_Михайлович

Цей день в історії Тернопілля:

30 березня 1960 року – засновано бібліотеку ВАТ «Ватра». Її книжковий фонд налічував 48 тис. примірників видань науково-технічного змісту, 8.5 тис. примірників художньої літератури.

30 березня 1990 року - чернечий постриг прийняв майбутній митрополит Тернопільський і Бучацький УПЦ КП Василій (Іван Миколайович Боднарчук).

30 березня 1999 року - Тернопільська міська рада прийняла рішення перейменувати вулицю Залізничну у вулицю В’ячеслава Чорновола.

30 березня 2004 року - у Тернополі відбувся перший благодійний концерт по збору коштів на спорудження пам'ятника Соломії Крушельницькій за участю Народних артистів України Мирослава Скорика, Ігоря Пилатюка, камерного оркестру Музичної академії.

30 березня 2005 року – Тернопільська академія народного господарства стала університетом.

30 березня 2010 року – уродженець Тернопільщини, політв’язень, поет, лауреат Шевченківської премії  Степан Сапеляк у рамках отримав почесне звання «Харків'янин 2009 року» в номінації «Діячі науки, культури, мистецтва».

Вперше святкування Національного дня лікаря в США (National Doctor's Day ) пройшло в 1991 році після того, як в 1990 році Конгресом і Сенатом було схвалено законне твердження Національного дня лікаря. Резолюція про святкування була підписана 30 жовтня 1990 року президент Дж. Бушем.

Але, насправді, відзначати День лікаря стали задовго до того, як офіційна Америка визнала цей день національним. Історія несе нас у 30 березня 1933 року, в Віндер (Winder) штату Джорджія.

Ідея святкування Дня лікаря належить Еодоре Елмонд (Eudora Brown Almond) — дружині доктора Чарльза Елмонда (Dr. Charles B. Almond). Перше святкування Дня лікаря було відзначено розсилкою вітальних листівок і покладанням квітів на могили померлих лікарів. Символом Дня лікаря в Америці є червона гвоздика.

Відзначати свято саме в цей день було запропоновано в ознаменування річниці з дня першого застосування загальної анестезії американським лікарем і фармацевтом Крауфорд Лонгом (Crawford Williamson Long, 1815-1878) в 1842 році.

30 березня 1958 Палата представників США схвалила резолюцію, яка встановлює День лікаря.

Результат пошуку зображень за запитом "National Doctor's Day"

Страсна П'ятниця у західних християн (Велика п'ятниця) - є останнім великим святом перед Великоднем. Християни в цей день згадують про смерть Ісуса на хресті, Його зняття з хреста і поховання. У 2018 році це сьогодні.

Оскільки єврейські закони визнавали проклятим кожного, хто буде розп'ятий, саме таку кару придумали для Ісуса Христа. Страта Сина Божого стала найжорстокішою з тих, що коли-небудь відбувалися на Голгофі. Навіть найстрашніші лиходії не відчували тих мук, які довелося пройти Ісусу. Смерть будь-якої розп'ятої людини була настільки страшною, що самі кати зазвичай їй пропонували питво, яке могло частково притупити свідомість.

В цей день Ісус відмовився пити запропонований йому напій, прийнявши на себе всі страждання. І в цей час він молився за порятунок своїх мучителів. Тоді настала всесвітня темрява, яка тривала до моменту, коли Спаситель помер. У цей момент з Ним була мати і найвірніші учні.

Страсна П'ятниця вважається днем найсуворішого посту.

Іменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Віктор, Ірина, Леонард, Ян.

Вибір читачів за тиждень

Відео