Агро-новини 17 грудня
Новини аграрного сектору
В Україні стартує пілотний проект з поліпшення якості зерна
Міністерство аграрної політики та продовольства запускає в Україні пілотний проект, ініційований Міжнародною фінансовою корпорацією (IFS), з поліпшення якості зерна у Миколаївській, Одеській, Кіровоградській і Полтавській областях.
Про це повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко, повідомляє «Укрінформ».
«У чому суть проекту? Міжнародна фінансова корпорація бореться за якість зерна. І проект спрямований на 3-х річну роботу у сфері поліпшення якості зерна. У Миколаївській, Одеській, Кіровоградській і Полтавській областях проходитимуть пілотні проекти», — сказав він.
За його словами, поліпшенням якості зерна займатиметься експертна група з 40 осіб.
«Я цю групу очолю», — зазначив президент Української зернової асоціації.
У ВРУ зареєстрували законопроект про органічне виробництво
У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».
Про це повідомляється на сайті ВРУ, пише АgroРolit.com.
Ініціатор законопроекту — Володимир Гройсман. Головний комітет — з питань аграрної політики та земельних відносин.
«У проекті закону враховано європейський досвід щодо запровадження державно-приватної системи контролю органічного сектору», — сказано у повідомленні.
Також додається, що передбачається здійснення Держпродспоживслужбою державного нагляду (контролю) за суб’єктами ринку органічної продукції. Повноваження щодо сертифікації органічного виробництва надаються акредитованим органам сертифікації. При цьому сертифікація органічного виробництва здійснюватиметься на платній основі за рахунок суб’єктів господарювання, видача сертифіката – безкоштовно.
Встановлено терміни оренди земель для фермерів не менше ніж на 7 років
Уряд удосконалив типову форму договору оренди землі.
Про це йдеться у відповідній постанові кабміну.
Згідно з прийнятим документом фізичні та юридичні особи під час підготовки договорів оренди землі витрачатимуть менше часу та коштів за рахунок можливості укладання договору оренди на декілька земельних ділянок одного орендодавця.
«Крім того, постанова приводить у відповідність Типову форму договору оренди землі до вимог законодавства, зокрема в частині встановлення строку оренди земель сільськогосподарського призначення не менше ніж 7 років, а у разі передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація,— не менше ніж 10 років», — сказано у документі.
Актом також передбачено, що відтепер сторони в обов'язковому порядку повинні погодити лише об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки), строк дії договору оренди, орендну плату із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.