Орест Сарматський

Агро-новини 28 квітня

квіт20

Рентабельність вирощування олійного льону в Україні сягає 46%

Як попередник для пшениці, льон підвищує її врожайність на 10%

Вирощувати олійний льон в Україні вигідно, вважає Голова Асоціації льонарства та коноплярства Ірина Костюшко. За її словами, витрати на 1 га за останній три роки в середньому не сягали більше $288, тобто практика агрокомпанії «Зоря» свідчить, що рентабельність вирощування льону олійного складає приблизно 46%.

Ірина Костюшко розповіла, що льон це чудовий попередник для пшениці, який підвищує її врожай приблизно на 10%, а також ця рослина є альтернативою соняшнику. ЇЇ вирощування допомагає відрегулювати процеси сівозміни. Проте існують перешкоди, які заважають потрапити українському льонові на ринки інших країн.

2801
2801

«Експортне мито складає наразі 8,5%. Воно впливає на те, що ми неконкурентоспроможні щодо інших країн виробників льону. Також у нашій країні майже немає переробки льону, це лише 15-20%, а все інше – експортний напрямок. Але, на жаль, нам сьогодні важко експортувати, хоча на льон є попит. От, наприклад, зараз до нас звернулося посольство Австрії, якщо є у когось льон, можна його туди експортувати», — розповіла Ірина Костюшко.

Позитивним фактором, який може стимулювати вирощування льону є те, що з 2015 року для 27 країн ЄС набула чинність вимога до автовиробників, які зобов’язані для внутрішнього оздоблення автомобілів використовувати натуральні волокна. Це, за словами Ірини Костюшко, є додатковою можливістю експортувати в Європу не лише насіння льону, а й натуральне технічне волокно, яке можна виготовити з олійного льону. Асоціація льонарства та коноплярства працює нині над тим, щоб домогтися скасування експортного мита на льон та звільнення від сплати ПДВ тих, хто ввозить в нашу державу обладнання для переробки льону.

Найбільше корів утримують на Вінниччині

За кількістю великої рогатої худоби в господарствах області Вінниччина посіла перше місце серед регіонів України, повідомляє сайт Головного управління статистики у Вінницькій області.

2802
2802

Станом на 1 квітня 2017 р. в усіх категоріях господарств областi нараховувалось великої рогатої худоби понад 335 тис. голів, що дозволило області посісти перше місце серед регіонів України, у тому числі корів — 158 тис. голів (друге місце), свиней — 321 тис. голів (десяте місце), птиці — понад 26 млн. голів (друге місце після Київської області). У порівнянні з попереднім роком зросла чисельність ВРХ на 3%, проте зменшилась чисельність корів на 1%, свиней — на 12%, птиці — на 5%.

Земельні закони з'являться в Раді до кінця травня — Кутовий

Земельні закони ( «Про обіг с/г земель», консолідацію та інші) можуть розглянути в Раді в кінці травня — на початку червня. Таку точку зору висловив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

«2 — 3 тиждень роботи Ради скоріш за все розглядатимуть питання, пов'язані з МВФ, в тому числі, всі питання, які очікує МВФ. Скоріш за все, (розглядатимуться) — в один день», — пояснив він.

Щодо фінального терміну подачі законопроекту про обіг землі, він додав, що цього варто чекати в кінці місяця.

«У мене один дедлайн — у кінці місяця. Від Мінфіну вимога подати раніше: на перших тижнях роботи Ради після свят», — розповів міністр.

2803
2803

Кутовий також не виключив, що можливий варіант подачі двох законопроектів про обіг с/г земель: один — від уряду, інший депутатами з різними базовими позиціями щодо механізму ринку землі.

Тарас Кутовий наполягає на продажу права оренди землі.

«Прав оренди, продажу, застави — єдиний механізм, який може працювати. Але це рішення КМУ — побачимо, яке воно буде. Перемовини з МВФ проводяться Мінфіном і в контексті про обіг земель і час мораторію має сплинути… Ситуація з двома законами не можлива. Один поданий урядом, а інший — депутатами», — говорить він.

На його думку, саме оренда дозволить наростити в Україні кількість дрібних та середніх виробників.

Вибір читачів за тиждень

Відео