Агро-новини 1 березня
Новини аграрного сектору.
Інформація про електронні можливості у земельній сфері стане доступнішою
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру з 1 березня 2016 р. розпочинає широку громадську інформаційну кампанію, пише прес-служба Держгеокадастру.
Її мета - проінформувати суспільство про послуги та сервіси, які нещодавно з’явились у сфері земельних відносин, а також роз’яснити механізми захисту своїх прав. Проект реалізується за підтримки Європейського Союзу у рамках Твіннінгу — інструменту політики сусідства для зміцнення стосунків з ЄС, поліпшення законодавчої та інституційної спроможності на основі найкращих європейських практик.
Оскільки основні споживачі послуги Держгеокадастру знаходяться у сільській місцевості, фокус інформаційної кампанії зміщений на регіональний рівень. Тривалість проекту - один місяць, до квітня цього року.
«У Держгеокадастрі впевнені, що за підсумками проекту громадяни, що долучились до нього, значно підвищать рівень обізнаності про свої права у земельній сфері та активніше користуватимуться сучасним функціоналом Державного земельного кадастру, який постійно розширюється та удосконалюється», - йдеться у повідомленні.
Земельний закон України потребує суттєвих змін
Земельний закон потребує детального перегляду та внесення ряду змін. На цьому наголосив президент асоціації «Земельна спілка України» Андрій Кошиль в своєму блозі на AgroPolit.com.
На його думку, для вдосконалення законодавства, перш за все, потрібно обмежити коло покупців. Право на доступ до земельних ресурсів мають отримати лише фізособи-українці.
Другим кроком має стати обмеження максимальної площі земельної ділянки в одних руках.
« Ані 200, ані навіть 1000 га в одні руки — це умовний показник, який забезпечуватиме різну рентабельність у всіх областях України. Є наукові розрахунки щодо оптимальних обсягів у тих чи інших областях і регіонах. Їх бажано брати за основу», - аргументує Андрій Кошиль.
Є необхідність і в унеможливленні механізму перепродажу земель сільгосппризначення. Адже завдяки цьому з’явиться можливість уникнути надмірної спекуляції такими ділянками.
«Не можна на перших порах дозволяти доступ іноземного капіталу на земельний ринок. Спочатку вільний ринок землі слід запустити на певних територіях, подивитися, як він діятиме, і тоді переходити до вироблення єдиної земельної стратегії, а також — до єдиного законопроекту», - говорить президент асоціації.
Україна призупиняє ввезення овочів з Іспанії
Україна з 1 березня 2016 р. вводить тимчасову заборону на імпорт з Королівства Іспанія салатів та капусти у свіжому та охолодженому вигляді, пише прес-служба Держветфітослужби.
Відповідне розпорядження підписав заступник головного державного фітосанітарного інспектора Віталій Романченко, у зв’язку із неодноразовим виявленням у рослинах, які заводяться із Іспанії, карантинного шкідливого організму західного квіткового трипсу (Frankliniella occidentalis Perg.), що є порушенням міжнародних і національних фітосанітарних вимог, та може призвести до занесення та поширення цього шкідливого організму на території України.
«Відповідно до розпорядження, тимчасово забороняється ввезення з Королівства Іспанія на територію України таких товарів: капусти головчастої, капусти цвітної, капусти броколі, кольрабі, капусти листової та аналогічних їстівних овочів роду Brassica (свіжі або охолоджені); салату-латуку і цикорію (свіжі або охолоджені) та ряд салатних овочів у свіжому або охолодженому вигляді», — сказано у повідомленні.
Огляд підготував Орест САРМАТСЬКИЙ