Віра Олександрович

Амбітний Тернопіль: екскурсій щороку має ставати на 10% більше, а витрати кожного туриста повинні зростати на 15-20%

Мерія_зима

На 2-3% щороку має збільшуватися зайнятість населення у туристичній сфері Тернополя. Окрім того, екскурсій має ставати на 10% більше, а суми щодобових витрат кожного туриста мають зростати на 15-20%.

Про це йдеться у «Програмі розвитку міжнародного співробітництва і туризму Тернопільської громади на 2022-2024 рр.». Нагадаю, її ухвалили нещодавно на сесії міської ради разом із цілою низкою місцевих програм.

Дейнека
Дейнека

Начальник міського управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека тоді переконував депутатів, що цей документ спрямований на розвиток міжнародної співпраці і європейської інтеграції, а також посилення туристичної привабливості громади.

«Реалізація програми передбачає підвищення рівня конкурентоспроможності у громаді через формування її позитивного іміджу у міжнародному середовищі, збільшення туристичних потоків на основі як наявних, так і потенційних сегментів для сприяння створенню та подальшого розвитку кластеру туризму в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів, а також перетворення галузі туризму у стабільне і вагоме джерело надходжень бюджету громади шляхом збільшення кількості зайнятих у галузі», - йдеться у представленій ним Програмі.

222
222

Що цікаво, ухвалили її у пакеті питань №2. Без обговорення, але із 34-ма голосами «за». Троє депутатів «утрималися». Отже, політики погодилися, що проведення заходів цієї Програми є важливим з огляду на підвищення інформаційного та інфраструктурного забезпечення міської громади, опанування прогресивним досвідом вироблення ефективної туристичної політики, пропагування національного і тернопільського туристичного продукту на світовому ринку. Виконання заходів цієї Програми сприятиме: 1. Впливу на туристичні потоки з точки зору їх спрямування на розвиток в’їзного туризму до громади; 2. Створенню комфортного та безпечного середовища для туристів та мешканців; 3. Розширенню цільових аудиторій туристів, а саме учасників історичного, спортивного, релігійного, ділового, медичного, зеленого та подієвого сегментів туристичного ринку; 4. Створенню позитивного іміджу громади, поліпшення його інвестиційної привабливості, підвищення різноманітних рейтингів; 5. Створенню нових туристичних продуктів, туристичних тем громади (створення щороку одного бронзового макета історичних будівель, відкриття щороку трьох нових екскурсійних маршрутів); 6. Зростанню обсягу реалізації туристичних і готельних послуг та підвищенню їх якості (збільшення надходжень до бюджету громади від туристичного збору щороку на 5-10%, щорічне збільшення проведених екскурсій на 10%); 7. Збільшенню зайнятості населення у туристичній сфері на 2-3%, детінізація зайнятості, підвищення рівня доходів та заробітної плати у туристичній сфері громади; 8. Підвищенню рівня задоволеності туристичними послугами; 9. Збільшенню кількості туристів до 220 тис. осіб, а також терміну перебування туриста у громаді (до 3-4 днів), суми його щодобових витрат на 15-20%.

Соколовський
Соколовський

До речі, того ж дня і в тому ж пакеті №2 депутати ухвалили питання «Про затвердження комплексної програми «Здоров’я громади» на 2022-2024 рр.» і «Про затвердження Програми розвитку парків на 2022-2024 рр.».

Фото авторки та із трансляції засідання на сторінці Тернопільська міська рада у соціальній мережі «Фейсбук»

Вибір читачів за тиждень

Відео