![](/uploads/media/0f/7e/0f7ebe02efbc0999fc3e410facafd548_orig_thumb.jpg)
Амбітний Тернопіль: екскурсій щороку має ставати на 10% більше, а витрати кожного туриста повинні зростати на 15-20%
![Мерія_зима](/uploads/media/e9/51/e951214f187f57983f005a0a305a0ef5_w640.jpg)
На 2-3% щороку має збільшуватися зайнятість населення у туристичній сфері Тернополя. Окрім того, екскурсій має ставати на 10% більше, а суми щодобових витрат кожного туриста мають зростати на 15-20%.
Про це йдеться у «Програмі розвитку міжнародного співробітництва і туризму Тернопільської громади на 2022-2024 рр.». Нагадаю, її ухвалили нещодавно на сесії міської ради разом із цілою низкою місцевих програм.
![Дейнека](/uploads/media/53/45/5345dc6028339130dc3ff4f425c705b6_w320.jpg)
Начальник міського управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека тоді переконував депутатів, що цей документ спрямований на розвиток міжнародної співпраці і європейської інтеграції, а також посилення туристичної привабливості громади.
«Реалізація програми передбачає підвищення рівня конкурентоспроможності у громаді через формування її позитивного іміджу у міжнародному середовищі, збільшення туристичних потоків на основі як наявних, так і потенційних сегментів для сприяння створенню та подальшого розвитку кластеру туризму в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів, а також перетворення галузі туризму у стабільне і вагоме джерело надходжень бюджету громади шляхом збільшення кількості зайнятих у галузі», - йдеться у представленій ним Програмі.
![222](/uploads/media/07/a4/07a41e6a69edf2c0313c3375a80b2fd5_w640.jpg)
Що цікаво, ухвалили її у пакеті питань №2. Без обговорення, але із 34-ма голосами «за». Троє депутатів «утрималися». Отже, політики погодилися, що проведення заходів цієї Програми є важливим з огляду на підвищення інформаційного та інфраструктурного забезпечення міської громади, опанування прогресивним досвідом вироблення ефективної туристичної політики, пропагування національного і тернопільського туристичного продукту на світовому ринку. Виконання заходів цієї Програми сприятиме: 1. Впливу на туристичні потоки з точки зору їх спрямування на розвиток в’їзного туризму до громади; 2. Створенню комфортного та безпечного середовища для туристів та мешканців; 3. Розширенню цільових аудиторій туристів, а саме учасників історичного, спортивного, релігійного, ділового, медичного, зеленого та подієвого сегментів туристичного ринку; 4. Створенню позитивного іміджу громади, поліпшення його інвестиційної привабливості, підвищення різноманітних рейтингів; 5. Створенню нових туристичних продуктів, туристичних тем громади (створення щороку одного бронзового макета історичних будівель, відкриття щороку трьох нових екскурсійних маршрутів); 6. Зростанню обсягу реалізації туристичних і готельних послуг та підвищенню їх якості (збільшення надходжень до бюджету громади від туристичного збору щороку на 5-10%, щорічне збільшення проведених екскурсій на 10%); 7. Збільшенню зайнятості населення у туристичній сфері на 2-3%, детінізація зайнятості, підвищення рівня доходів та заробітної плати у туристичній сфері громади; 8. Підвищенню рівня задоволеності туристичними послугами; 9. Збільшенню кількості туристів до 220 тис. осіб, а також терміну перебування туриста у громаді (до 3-4 днів), суми його щодобових витрат на 15-20%.
![Соколовський](/uploads/media/54/6e/546eeacf10a910ea4c06215622e4e18c_w640.jpg)
До речі, того ж дня і в тому ж пакеті №2 депутати ухвалили питання «Про затвердження комплексної програми «Здоров’я громади» на 2022-2024 рр.» і «Про затвердження Програми розвитку парків на 2022-2024 рр.».
Фото авторки та із трансляції засідання на сторінці Тернопільська міська рада у соціальній мережі «Фейсбук»