![](/uploads/media/50/c0/50c07a0fd75b771d82b958ccdc5248aa_orig_thumb.jpg)
Тернополянка «інвестувала» майже п‘ять з половиною мільйонів гривень у несправжню брокерську компанію
Фахівці радять не спокушатися на вигідні умови так званих інвестиційних фондів. Перевіряти репутацію проєкту через пошукові запити в Інтернеті, а також сам сайт, компанію, ліцензію, контакти, тексти користувацьких угод
![](/uploads/media/3f/ba/3fbaa9dce089eb4788b8defbb85d579b_w960.jpg)
Чотири місяці тернополянка поповнювала картки невідомих осіб, котрі видавали себе за працівників брокерської компанії, та переказувала на криптовалютний гаманець величезні суми грошей, будучи переконаною, що отримає доходи з таких інвестицій. Та, як з‘ясувалося, це шахраї видурювали у неї кошти. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
Зі слів потерпілої, інформацію про можливість заробляти, інвестуючи у відомі світові компанії, вона побачила на сторінці одного блогера в соціальній мережі. Жінку так зацікавила ця тема, що вона вирішила придбати курс навчання з інвестування, а згодом заплатила 16 000 гривень за реєстрацію акаунта на сайті брокерської контори.
З липня тернополянка не мала спокою – кожного разу їй телефонували невідомі особи, називалися фінансовими співробітниками контори і, обіцяючи великі прибутки, спонукали все до нових і нових вкладень. Спочатку жінка перераховувала кошти на банківські картки. Коли сума поповнень перевалила за понад 600 тисяч гривень потерпіла отримала перший прибуток – 28 000 гривень. Але ж була мета заробляти по 10 000 американських доларів щоквартально, - бо такі перспективи їй малювали брокери.
З гривневими вкладами консультанти порадили зав’язати, мовляв, гроші втрачаються через великі комісійні, і порадили тернополянці поповнювати криптовалютний гаманець доларами, - така послуга доступна через обмінники. Беручи кредити, позичаючи кошти у рідних та знайомих жінка знову вкладала, як вона думала, у свій фінансовий портфель, а насправді фінансувала шахраїв.
З липня до жовтня заявниця, котра за допомогою звернулася до працівників поліції, загалом втратила майже п’ять з половиною мільйонів гривень. Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 5 статті 190 Кримінального кодексу.
Фахівці радять не спокушатися на вигідні умови так званих інвестиційних фондів. Перевіряти репутацію проєкту через пошукові запити в Інтернеті, а також сам сайт, компанію, ліцензію, контакти, тексти користувацьких угод.
Якщо ви стали жертвою шахрайства – телефонуйте на лінію 102.
Фото з відкритих джерел