Оксана Бучко

Чому тернополянам краще писати привітання власноруч?

28511175_1709327039125760_1251399505_n

Копійовані повідомлення з соцмереж роблять проблеми відправнику і отримувачу. Також небезпечними є ланцюжки з проханнями про допомогу та молитви, пише Степан Божак на pobilshe.zunr.net.

- Перед кожними святами один одному ви відправляєте привітання, це дуже добре, але тут є одна велика афера, - пояснюється в тексті. - Як правило, самому неохоче придумувати вітання або знайти гарну листівку в інеті, і ви поширюєте привітання від незнайомих вам людей. В силу малої обізнаності з роботою комп’ютера і програмного забезпечення, ви, самі того не знаючи, робите своїм друзям і близьким купу проблем.

1. Вам хтось прислав відеопривітання. Ви скоренько його відкрили, переглянули і зразу поширили між своїми друзями і рідними. Як правило, це робиться на телефоні в Viber, Facebook та ін. Але ви не звернули уваги на тип файлу, а він в назві має закінчення EXE або Z або ZIP або BAT. І перед тим, як включити Вам відео, такий файл встановлює на ваш пристрій купу непотребу – починаючи від програмами що крадуть паролі від соціальних мереж та реклами до програм, що забирають паролі від соцмереж та банківських рахунків, а також підміняють служби пошуку в браузерах, які, при пошуку, пропонують Вам продукти проплачені зловмисникам.

2. Останнім часом поширюється багато пірамід, типу:

Щоб у Вас було щастя до небес поширте це повідомлення десятьом друзям і буде вам щастя.

Або

Допоможіть врятувати нашого (тата, брата, кота, собаку, дитину), за кожне поширення цього повідомлення фірма ZARAZA перерахує на рахунок знедолених 1 гривню.

Або

Розішліть цю молитву (ікону, картинку) своїм друзям і всі будуть раді.

Чому такі повідомлення називаються пірамідами, та тому що з кожним поширенням вони розростаються в геометричній прогресії. Ви трьом, ці троє кожен ще трьом, це вже 13 і т.д.

Кому вони вигідні? Вигідні вони рекламодавцям та спамерам, а також всілякого роду рекламщикам і зловмисникам та злодіям. Справа в тому, що з кожним поширенням до власника повідомлення приходять дані: кому поширено, номер телефону, назва користувача в обліковому записі, геодані (де вони живуть) і т.д. Тобто Ви своїми руками повідомляєте номера телефонів та аккаунтів своїх рідних і знайомих зловмисникам, які потім продадуть ці дані декілька разів. А коли ще клацнути посилання з цього повідомлення, так це взагалі для зловмисника як бальзам на душу.

А згодом до Вас приходять рекламні СМС, купа непотрібних повідомлень, Вам дзвонять з різними пропозиціями, сумнівними опитуваннями, приходять повідомлення що Ви виграли машину, квартиру і т.д. Вам дзвонять з банку, що ваш рахунок заблокований, вам дзвонять що Ваша дитина попала в поліцію і хочуть грошей. І багато іншого.

Ви ніколи не задумувались – звідки в них Ваш номер телефону? Вони його отримали Вашим тупим поширенням пірамід.

Не лінуйтесь, напишіть привітання самі, руцями. Не перераховуйте кошти на рахунки чужих, незнайомих Вам людей. Ви не допомагаєте врятувати життя, Ви годуєте аферистів, і їх поширюється все більше. В результаті, людина, яка дійсно потребує допомоги, її не отримає, через те, що Ви вже розмножили купу фіктивних прохачів. Для пожертв є спеціальні перевірені спільноти. Або хоча б пошукайте дату прохання в інтернеті, а також номер телефону чи рахунку прохача, Ви будете здивовані!

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео