Тамара Коблик

Де на Тернопільщині отримати реабілітаційну допомогу

Щоб розпочати процес реабілітації, достатньо отримати електронне направлення від сімейного чи лікуючого лікаря

Жителі Тернопільщини можуть отримати необхідну реабілітаційну допомогу у стаціонарних чи амбулаторних умовах в медзакладах області. Найближчі лікувальні установи можна знайти за посиланням. Про це повідомили у пресслужбі Департаменту охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації.

Як пройти реабілітацію в амбулаторних умовах?

Щоб розпочати процес реабілітації, достатньо отримати електронне направлення від сімейного чи лікуючого лікаря. Після – ви можете самостійно обрати зручну для вас лікарню. Вже в медзакладі вас обстежать лікар із фізичної та реабілітаційної медицини й мультидисциплінарна команда фахівців.

За результатами обстеження лікарі спільно з вами розроблять індивідуальний реабілітаційний план. Ця «дорожня карта» включатиме конкретну мету, якої ви плануєте досягти після проходження курсу.

Амбулаторний пакет надання реабілітаційної допомоги передбачає високий обсяг відновлювальних заходів від однієї години на добу. Тривалість курсу має бути не меншою 14 днів. При цьому, ви маєте право на 2 реабілітаційні цикли в рік.

Як пройти реабілітацію в стаціонарних умовах?

Якщо людина з певним захворюванням або травмою потрапляє до лікарні та потребує реабілітації в післягострому періоді, то її можуть перевести з одного медзакладу чи клінічного підрозділу до іншого. При цьому процес відновлення пацієнта має розпочинатись якомога раніше.

Також стаціонарна реабілітація доступна за електронним направленням. Його може сформувати виключно лікуючий лікар. Спеціалізація фахівця, який формує направлення, залежить від захворювання або травми пацієнта. Водночас вибір лікарні в цьому випадку — за людиною, яка потребує відновлення.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео