![](/uploads/media/b2/db/b2dba1d8f6897731441e86d0f22e7c29_orig_thumb.jpg)
Де на Тернопільщині можна зробити розкішні фото і побачити рідкісний 200-ліній вертикальний рояль (фоторепортаж)
![IMG_20171209_114959 (Copy)](/uploads/media/dd/eb/ddeb1f060025c201d8abeb2e91d726eb_orig.jpg)
У Кременці є багато місць, де рекомендують побувати просунуті туристичні оператори. Літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького (польський поет) до цього переліку входить не часто. Вважають, що цей туристичний об’єкт цікавить виключно гостей із Польщі. А дарма. Навіть якщо ви геть нічого не тямите у літературі (тим паче зарубіжній), музей варто відвідати хоча б для того, аби побачити надзвичайно рідкісний 200-річний вертикальний рояль та зробити розкішні фото. Вартість вхідного квитка для дорослих 15 грн, для учнів та студентів – 5 грн, ціна дозволу на фото – 10 грн. І воно того варте!
Музейна експозиція розташована у 8 кімнатах-залах. Вона настільки атмосферана, що дивлячись у вікно, здається, що зараз через подвір’я пробіжить малий Юліуш, із старовинного рояля полинуть звуки музики. А відкрита скринька для вишивання виглядає так, ніби Соломея (мама поета) на хвилинку відійшла і зараз повернеться до улюбленого заняття.
«Я так далеко, і не можу, як колись, прилетіти до Кременця, вночі відкрити вашу хвіртку, збудити дідуня, протягом хвилини удавати злодія, який вдирається в дім, а вранці бути зустрінутим маминими слізьми. Що б я дав за таку хвилину! Здається мені, що бачу і ту Замкову гору, освітлену місяцем, і чую мій поштовий дзвоник…» – писав своїй мамі Соломеї (Париж, 20 жовтня 1831 року) 22-річний Юліуш.
А ще Словацький дуже хотів аби його поховали у Кременці на Туницькому кладовищі, де свій спочинок знайшла його мати. Але не судилося… Поета поховали у Парижі, на Монмартрі. У 1927 році прах польського пророка (як його називають поляки) перепоховали у Кракові, в королівському замку Вавель, поряд із саркофагом Адама Міцкевича.
![IMG_20171209_121047 (Copy)](/uploads/media/37/66/3766a29096e0a66a2e53f5f5446e312e_orig.jpg)
![IMG_20171209_115937 (Copy)](/uploads/media/34/80/348069abd9587c8569fe17004084757d_orig.jpg)
![IMG_20171209_115632 (Copy)](/uploads/media/f4/1d/f41df42f2ef845a2d25765d01983e2c6_orig.jpg)
![IMG_20171209_115151 (Copy)](/uploads/media/7f/07/7f078aa0670a8689d5a07f034635b867_orig.jpg)
![IMG_20171209_115145 (Copy)](/uploads/media/63/33/6333cccd92096a65850f7db6d432bbde_orig.jpg)
![IMG_20171209_114219 (Copy)](/uploads/media/48/39/4839ebb6ab1d29a55a1b7c5082687fbd_orig.jpg)
![IMG_20171209_114532 (Copy)](/uploads/media/c1/80/c18024dd24a4dcd41465810999cc2443_orig.jpg)
![IMG_20171209_115102 (Copy)](/uploads/media/05/bf/05bfbcd6d1bc9b474d6d844dfyzc6358_orig.jpg)
![IMG_20171209_115139 (Copy)](/uploads/media/89/3b/893bf5409f0e50ef924860b41a685e45_orig.jpg)
![IMG_20171209_113811 (Copy)](/uploads/media/8d/2a/8d2ab4b97aed1fa3ebfe1b97493b6d27_orig.jpg)
![IMG_20171209_114052 (Copy)](/uploads/media/0e/10/0e104df2f03f5cb46922c94e0e758a93_orig.jpg)
Довідка. Музей відкритий у 2002 році розташований у колишній родинній садибі Словацьких, де пройшли перші дитячі роки Юліуша. Народився він у Кременці 4 вересня 1809 року. Тут майбутній поет проводив студентські канікули під час навчання у Вільно. Востаннє побував у Кременці після закінчення університету і жив тут кілька місяців – від літа 1828 до лютого 1829 року.
У 1830-1831 рр. Юліуш Словацький, перебуваючи у Варшаві, став учасником Листопадового повстання, після придушення якого змушений був виїхати за кордон. Жив у Дрездені, Парижі, Женеві, мігрував іншими країнами Європи та Близького Сходу. Туга поета за рідним краєм безупинно вимальовувала йому далекий Кременець у всіх подробицях. Місто стало для нього символом Батьківщини.
Поет прожив неповних 40 років. У 1849 році французька земля у Парижі, на кладовищі Монмартр, прийняла його прах, який у 1927 році було перенесено до Кракова і поховано у королівському замку Ва-вель. Саркофаг Юліуша Словацького помістили поряд із саркофагом Адама Міцкевича.
Фото автора