Державна підтримка аграріїв у 2020 році: у Мінекономіки назвали пріоритетну галузь (Агроновини)
Державна підтримка тваринництву в межах виділеної суми державних дотацій у 4,3 млрд грн на 2020 рік буде надаватися першочергово. Про це розповіла заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва під час ХІІ Всеукраїнської конференції з міжнародною участю «Молочний бізнес – 2019».
Про це пише Укрінформ.
– Сьогодні тваринництво є найбільш дотаційною галуззю в частині видатків державного бюджету. Звичайно, ми хотіли дати більше (коштів – ред.), ми сподівалися, що у державному бюджеті на 2020 рік буде ухвалено оптимістичний сценарій – 1% (від виробленої аграріями продукції, – ред.), тобто 8 млрд (грн, – ред.). Прийнято 4,3 млрд грн, але знову ж таки, навіть у межах цього ресурсу ми хочемо передбачити передусім саме підтримку тваринництва, тому що ним займається на сьогодні найбільше українських агровиробників і воно створює найбільшу додану вартість у структурі сільськогосподарського виробництва, – сказала Мєтєлєва.
За її словами, якщо розглядати загальний обсяг галузевих дотацій, то наразі найбільш дотаційною є молочна тваринницька галузь.
Є запит зі сторони уряду на те, що будь-яка підтримка повинна відповідати певним критеріям. Вона повинна впливати на збільшення виробництва, вона повинна впливати на збільшення кількості робочих місць і вона повинна впливати, знову ж таки, на якість продукції і можливості для експорту, тобто зростання експорту. Тому що валютна виручка – це є також податкова база, яка повинна повертатися у певному форматі до держбюджету й направлятися на фінансування галузі, – наголосила заступниця міністра.
Мєтєлєва також зауважила, що буде діалог і широка дискусія стосовно тих напрямів аграрного виробництва, які отримають допомогу від держави у 2020 році.
Вона висловила переконання, що кошти, передбачені на підтримку галузі у 2019 році, будуть освоєні в повному обсязі, попри технічну затримку, яка виникла внаслідок реорганізації міністерства. Відповідна інформація, запевнила заступник міністра, днями буде оприлюднена на сайті міністерства, а всіх, хто подав заявки на отримання держпідтримки, буде поінформовано індивідуально в телефонному режимі.
У Зеленського повідомили про мільярдні збитки від тіньового продажу агропродукції
Урожай зернових в Україні наближається до 100 млн т, але частина зібраного врожаю перебуває в тіні. Про це повідомив уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко на презентації карти супутникової класифікації посівів України.
– Україна сьогодні – це більш ніж 70 млн т зерна. Ми вже підходимо до символічної цифри 100, але вона захована на тіньовому ринку. Оскільки якщо ми зараз на рівні держави визнаємо, що у нас рівень тіньової економіки більше 40%, то це також стосується й сільського господарства, – сказав він.
За словами Лещенка, дані із супутника дозволять викрити «схематозників», а також легалізувати тіньові кошти та наповнити ними бюджет. До того ж, зараз подаються занижені показники врожайності.
– Йдеться про десятки мільярдів гривень. Ми рахуємо не лише втрати від тіньового використання землі та несплати податків на землю і доходи фізосіб, а й втрати від тіньового продажу сільськогосподарської продукції, яка ніде не проходить облік. Величезний масив тіньового зерна вивозиться через фіктивний експорт, – сказав він.
Фото з відкритих джерел