Експерти прогнозують підвищення цін на вершкове масло (Агроновини)
Ринок масла переживає переломний момент, швидке зміцнення курсу гривні вплине на скорочення зовнішніх закупівель і буде стимулювати експорт, що може привести до певного дефіциту масла та зміцнення цін.
Про це повідомляє infagro.com.ua.
- Українським експортерам вершкового масла вдається знаходити в пострадянських країнах покупців, готових платити досить високу ціну. У цій ситуації в лютому масло на внутрішньому ринку швидше за все подорожчає, хоча і ненадовго. На початку весни, з початком передбачуваного збільшення виробництва, масло може знову подешевшати, — розповідають експерти.
Зазначимо, що в грудні 2019 вершкового масла було випущено 6,8 тис. т, що на 6% вище показника попереднього місяця.
- Не виключено, що насправді в звітні показники виробництва були включені також обсяги фасованого на підприємствах імпортного масла, — додають фахівці.
Проте, в цілому, за даними Держстату в минулому році випуск масла в Україні скоротився на 15%, до 89 тис. т. У поточному році виробництво скоротиться ще більше. Нагадаємо, Україна імпортувала 3,4 тис. тонн вершкового масла.
Ціни на турецькі томати знизилися на 39%
На сьогоднішній день турецькі томати надходять у продаж за ціною 28-30 грн/кг (1,14-1,22 $/кг), що в середньому на 39% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.
Про це повідомляє east-fruit.com. Аналітики зазначають, що пропозиція томатів на внутрішньому ринку значно збільшилася, в той час як попит на продукцію поступово знижувався.
- Позитивна динаміка, що спостерігалася в даному сегменті ринку протягом останніх декількох тижнів, послужила приводом для імпортерів до збільшення поставок томатів з Туреччини, — повідомляють фахівці.
Українські трейдери, незважаючи на високу якість продукції, змушені були знижувати відпускні ціни в сегменті імпортних томатів, щоб прискорити темпи збуту наявної продукції.
- Головною причиною негативного цінового тренда в сегменті імпортних томатів є невисокий попит на дану продукцію. Оптові компанії та роздрібні мережі закуповують томати дрібними партіями, посилаючись на низьку зацікавленість споживачів. При цьому пропозиція імпортної продукції досить об'ємна, тоді як попит на неї досить стриманий, — додають експерти ринку.
Таким чином, на складах компаній скупчуються значні обсяги нереалізованої продукції, через що продавці готові і далі поступатися в ціні.
- Ціни на імпортні томати в Україні вже в середньому на 45% нижчі, ніж на початку лютого минулого року. Для порівняння: в аналогічний період 2019 року ціна на турецькі томати були в діапазоні 52?54 грн/кг (2,12?2,2 $/кг), — підкреслюють аналітики. Нагадаємо, українську цибулю почали закуповувати Туреччина і Молдова.
Джерело: Agravery.com
Фото з допису