Ростислав Фук

Ескіз роботи митця з Тернопільщини прикрасить нову монету (фото)

Монету викарбували у двох варіантах – зі срібла і нейзильберу

«Народжений в Україні» — пам’ятну 5-гривневу монету із такою назвою до Дня захисту дітей, який святкуватимуть 1 червня, випустив Національний банк України. Її ескіз і дизайн на основі власних картин із серій «Рідна земля», «Український космос» створив митець із Бережан на Тернопільщині Олег Шупляк — він і переміг у тематичному конкурсі НБУ, пише Високий Замок.

Повніше реалізувати художній задум автору допомагали київські скульптори Анатолій Дем’яненко і Володимир Атаманчук. Монету викарбували зі срібла (тираж 5 тисяч штук) і нейзильберу (75 тисяч штук). В обіг введуть її 1 червня.

Кореспонденту Високого Замку Олег Шупляк розповів передісторію появи своєї нової роботи:

Я запропонував конкурсній комісії декілька варіантів монети — вибрали саме цей. На аверсі - сюжет із картини «Колиска»: зображення старої української хатини, мальв, рушників, стрімких тополь, які всі разом уособлюють образ малої батьківщини, родинного гніздечка, колиски, з якої всі ми свого часу вийшли у світ широкий. Для реверсу використано сюжет іншої моєї картини — «Зв'язок», де зображено малюка-космонавта, який пуповиною зв’язаний із галактикою. А галактика — це світло у вікнах рідної хати. Через технологічні нюанси у монеті важко було передати цей задум, тож вирішили, що «галактикою» на ній буде карта матері-України. Приємно, що мої живописні роботи знайшли своє вираження і у такій, новій, дещо несподіваній формі. Так би мовити, з’явилися не у глині, а у бронзі.

Картини Олега Шупляка, які зобразили на монеті

Довідково

Олег Шупляк — заслужений художник України, переможець всеукраїнського конкурсу на кращий логотип святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, учасник багатьох всеукраїнських і міжнародних виставок. Його картини-двовзори експонували у Мадриді, Парижі, Барселоні, Лісабоні, Бангкоку, Будапешті, Познані, Нотінгемі та в інших містах. Митець намалював цикл сатиричних картин на тему російського вторгнення в Україну. У ці дні його роботи представлено на постійній виставці у берлінському «Музеї ілюзій». Новий мистецький проєкт Олега Шупляка у співпраці з Державним історико-архітектурним заповідником у Бережанах буде незабаром представлено у знаменитому місцевому замку Синявських.

Читайте також: Монету за ескізом художника з Тернопільщини визнали кращою у світі

Фото Олега Шупляка та НБУ

Вибір читачів за тиждень

Відео