Фейсбук заблокував ботоферму, пов’язану із партією Петра Порошенка та окремими ГО

в

Соціальна мережа Facebook видалила десятки профілів, пов’язаних із партією «Європейська солідарність», громадською організацією «Справа громад», а також громадською організацією «Антикорупційний блокпост». Про це вони повідомили 12 січня, а видалили акаунти ще у грудні 2020 року.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на звіт компанії.

Компанія пояснює, що «люди, які стоять за цією активністю використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати в групах, названих за містами в Україні».

Мовляв, підставою для деактивації профілів стала «скоординована неавтентична поведінка». Це поняття у Facebook тлумачать як «скоординовані зусилля для маніпулювання публічними дебатами задля стратегічної мети, де фальшиві акаунти є основними для операції».

В компанії пояснили: «Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували під текстами інших людей, щоб показати їх (партії та політиків – ред.) більш популярними, ніж вони є насправді.

Ця мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, включно зі схвальними коментарями про «Європейську солідарність» та її кандидатів, громадську організацію «Справа громад», експрезидента Порошенка та критикою президента Зеленського. Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива».

За словами депутата Київської обласної ради від «ЄС» Володимира Горковенка, офіційні сторінки «ЄС» у Фейсбуці працюють. Натомість він припускає, що під видалення могли потрапити «клони». Про це він вчора повідомив «Радіо Свобода».

- Ботоферми точно немає, це сто відсотків, це навіть не обговорюється, тому що, по-перше, це можуть собі дозволити хіба що великі держави і великі спецслужби, але дуже багато клонів, які, коли створювалися ще з часу президентської кампанії. Потім трішки ця якби історія втратила оберти і знову активізувалася зокрема перед місцевими виборами, уже багато було створено регіональних сторінок наших організацій. Дехто там копіював бренд, дехто копіював стилістику з президентських виборів, оформлював сторінки. Ми зараз з'ясовуємо, якщо це ті сторінки, ми тільки вітаємо, але точно говорити про те, що в нас є якась ботоферма – вибачайте, повірте мені, це занадто дорого, – запевняє депутат обласної ради.

Крім десятків акаунтів в Україні, Facebook вилучив також акаунти в Киргизстані, Казахстані, Бразилії, Аргентині, Пакистані, Індонезії та Марокко, спрямовані на аудиторії в межах цих країн. Ще п’ять мереж – з Ірану, України, Франції, Марокко та Росії – мали на меті вплив на людей поза межами цих країн. Усього в грудні через «скоординовану неавтентичну поведінку» було видалено 1957 акаунтів із Facebook, 707 – із Instagram, також видалено 156 сторінок і 727 груп.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео