![](/uploads/media/9d/20/9d203ba81b51a8ca6622ab426934ed9c_orig_thumb.jpg)
«Ференц-Фест»: у Бережанах – свято, яке пахне… бограчем (відео, фото)
![18336981_1540387152669614_77274805_n](/uploads/media/28/83/288392da275bcf573e6435c105287964_orig.jpg)
Відкриття літнього туристичного сезону на Тернопіллі стартувало сьогодні, 6 травня. Свято співпало із першим днем молодіжного мистецького фестивалю «Ференц-фест».
Програма святкувань у стінах Бережанського замку - багатогранна. Зокрема, у суботу, організатори запланували: виступи художніх колективів, майстер-класи, а також пригощання стравами угорської кухні і відтворення лицарських боїв. Гості дійства могли придбати сувеніри на згадку, а також переглянути виставку туристичних принад районів Тернопільщини.
[embed]https://youtu.be/IZ_1rH02Jh4[/embed]Нагадаю, фестиваль присвятили Ференцу II-му Ракоці (27 березня 1676 р.-8 квітня 1735 р.) — князю Трансільванії, керівнику антигабсбурзької національно-визвольної війни угорського народу 1703-1711 рр. Ця відома історична персона - останній старший представник династії Ракоці. Причому життя обернулося так, що Ференц із 1703 до 1708 рр. жив і працював у Бережанах. Більше того, саме там 300 років тому він написав свій знаменитий «Маніфест», так звану «Бережанську відозву», в якій закликав угорський народ до повстання проти австрійського панування.
До урочистого відкриття літнього туристичного сезону у Бережанах долучилися представники обласної, районної і міської влади.
[embed]https://youtu.be/icLfLklEWDs[/embed]Слово дали і гостям свята, які прибули на запрошення організаторів «Ференц-фесту». Рідна мова Ференца Ракоці, направду, звучала у стінах замку.
[embed]https://youtu.be/Pr4-PmYwfrE[/embed]До «Ференц-фесту» долучився і американський скульптор Беті Ліланд, який зараз проживає у Тернополі. Він виконав скульптуру під назвою «Весна». Матеріалом слугував стовбур старої бережанської липи.
![Ліленд (Copy)](/uploads/media/37/e9/37e9c09d7f76391d3bfb95d02d380664_orig.jpg)
![18360858_1540408609334135_1187691771_n](/uploads/media/0d/29/0d2987f240d4020c9f48c838f023fbce_orig.jpg)
Пригощання угорськими стравами наразі відклали до вечора, адже кухарі лише готують бограч і особливий угорський сирник. На імпровізованій кухні було доволі весело.
[embed]https://youtu.be/pKxbf76ffs8[/embed]До речі, ввечері сьогодні стартує суто молодіжна програма із виступами музичних гуртів. Натомість у неділю, 7 травня, фест зосередиться у центрі Бережан. Там проведуть патріотичний флеш-моб, гаївки. Організатори також запланували урочистості біля меморіальної дошки Ференцу Ракоці.
Отже, ви цілком встигнете і бограчем посмакувати, і хорошу музику послухати, і помилуватися тим, що збереглося до наших днів у колишньому замку Синявських.
![Вироби_виставка (Copy)](/uploads/media/db/be/dbbecf99b94bc517c6f4313b45157267_orig.jpg)
![Різьблені шахи (Copy)](/uploads/media/94/d1/94d16454a08ee9c631ce7e6f293ebb49_orig.jpg)
![Вироби_майстри (Copy)](/uploads/media/c0/aa/c0aa0eccdcf5d6dda5809f50b58687da_orig.jpg)
![Виставка (Copy)](/uploads/media/7d/86/7d86d7dcb43277e4c18637384b05598e_orig.jpg)
![Виставка2 (Copy)](/uploads/media/1a/c7/1ac7894af19352c0301d252eaea3ac27_orig.jpg)
![Гості_свята (Copy)](/uploads/media/3c/3a/3c3a22298428cdfb0692dba4b7aa46d0_orig.jpg)
![Костел (Copy)](/uploads/media/eb/yz/ebyz53fa3f883d66d6640db73c1708bd_orig.jpg)
![Музей (Copy)](/uploads/media/34/df/34df429047e16b6e0c83b6cd8c1cee0c_orig.jpg)
![Музей2 (Copy)](/uploads/media/49/29/4929016fa2456baf3036be9c28bbd0d6_orig.jpg)
![Музей3 (Copy)](/uploads/media/fd/6f/fd6f337ced68107cabedcfdba4ace7f5_orig.jpg)
![Музей4 (Copy)](/uploads/media/67/cb/67cb169f0a4fd184e775fd999f81559b_orig.jpg)
Фото і відео автора
Довідка. Бережанський замок — пам'ятка оборонної архітектури. Збудований родиною Сенявських у XVI- XVIII ст. Замковий костел Святої Трійці (1554 р.) — родова усипальниця Сенявських. На жаль, нині все – у жахливому стані. Пам’ятки, які знаходять на території замку, зберігають у невеличкому музеї.