![](/uploads/media/a3/86/a3860391755b597ca7acbb4ca8716f39_orig_thumb.jpg)
Фільм про УПА місцевої кіностудії презентували у Кременці
![фільм упа3](/uploads/media/b4/2a/b42a98db5695f9b8ec0a52b315c8eedb_orig.jpg)
В атмосферній читальній залі Кременецької ОГПА ім. Тараса Шевченка днями презентували документальний фільм кіностудії РБК «Кремінь» «Вітер з Волині». Прем’єра відбулася у рамках заходу – сторінка мужності та звитяги на тему «75-річчя зародження повстанського руху на Кременеччині».
«Документальна історія повстанського руху показується через розповідь учасниці УПА «Веселки» – Лариси Кукурик. Мало вже залишилося живих свідків тих подій, у засвіти пішла «Веселка», а можливості кінохроніки повертають нам миті історії. Тому сучасникам важливо використовувати всі можливі засоби, щоб нащадки пам'ятали» – пише на своїй сторінці у Фейсбук редактор Кременецького районного радіомовлення Зоя Карп`юк.
Керівник народної аматорської кіностудії «Кремінь» Віталій Чумакевич (режисер фільму) та автор сценарію – кандидат історичних наук Олександр Соловей розкривають тему діяльності у часи Другої світової війни організацій українського визвольного руху, а зокрема його основної збройної сили — Української Повстанської Армії (УПА). Потреба її розкриття випливає з державницького спрямування визвольного руху, а також із комплексу суперечностей, пов'язаних з ним. У процесі консолідації українського суспільства постають питання , що пов’язані з переосмисленням історичних подій Другої світової війни. Відгомін подій воєнної доби простежуємо і сьогодні під час дискусій у наукових та політичних сферах.
![фільм упа5](/uploads/media/c3/7d/c37dbdc2c26c873646c0ccedcf260d36_orig.jpg)
![фільм упа1](/uploads/media/43/f9/43f99c4dccd74f8cd1ccedcc6526c438_orig.jpg)
Фото Зої Карп`юк