Фрілансерка The New York Times опублікувала книгу про вихованок інтернату, що поблизу Тернополя (фото)
Через фото та малюнки на сторінках книги про Тараса Шевченка показала життя вихованок Петриківського дитячого будинку-інтернату, що поблизу Тернополя, американка Керолін Дрейк. Вона проводила у закладі близько двох тижнів кожної пори року протягом року. Перед Новим 2018 роком Керолін привезла у Тернопіль свою книгу про дівчат із інтернату.
- Я пропонувала вихованкам малювати на листках книги із зображеннями робіт Тараса Шевченка, - говорить Керолін . – У процесі виконання завдання вони самі ставали в певній мірі митцями. У книзі також є мої фото, зроблені у період між 2014 та 2016 роками в інтернаті. Хоча знайомство з дівчатами почалось набагато раніше.
Керолін Дрейк працює фрілансером у The New York Times, Nature Conservancy, National Geographic, Gourmet, Newsweek. За свої фотопроекти вона вигравала гранти від Fulbright Scholar Program and National Geographic. Україну відвідала вперше, коли тільки подалась на стипендію Fulbright. Її виграла у 2006 році, після чого провела ще рік в Україні.
- Я могла вибрати будь-яку країну для проекту, - продовжує Керолін. - Але мене цікавить життя тих, хто був під владою Радянського Союзу. Україна мені здалась найкращим прикладом. У той рік я фотографувала шахтарське місто Торез на Донеччині, Погулянку на Волині, Львів і Тернопіль. До інтернату в Петриках потрапила випадково. І не змогла не повернутись в заклад знову.
Після останнього візиту напередодні 2018 року Керолін планує видати особливу серію книги про інтернат. На листках мають бути малюнки вихованок, які авторка пропонувала робити їм у книгах звичайної версії.
- Під час візитів в заклад я хотіла бачити зміни у житті дівчат, - додає Керолін. – Навіть якщо це відбувалось би тільки на тиждень часу фотозйомок.
Довідково:
Керолін Дрейк народилася в Каліфорнії (1971р). Закінчила факультет медіа, культури та історії Браунського університету. Довгий час працювала в мультимедійній кампанії. А потім вирішила вивчати світ через об’єктив камери. Поступила на магістратуру на спеціальність фотографа. Вчилась і водночас працювала. Жодного разу не пожалкувала про свій вибір. Сьогодні Керолін в основному займається фоторепортажем та дизайном книг. Також є тренером для фотографів. Часто відвідує різні країни, де робить фотосюжети, під час яких завжди концентрується на вибраному конкретному аспекті, до прикладу –релігійні обмеження ортодоксальних юдеїв чи особливості кухні мексиканців.
Керолін інколи співпрацює із своїм хлопцем, який також є фотографом. Познайомились вони під час навчання на магістратурі.
Вважає, що життя США без іммігрантів не було б до кінця завершеним. Любить спілкування з такими людьми, адже це шанс заглянути за двері іншої національності.
Улюблена нагорода - Guggenheim Fellowship за книгу «Дві ріки». За неї Керолін Дрейк отримала солідну суму, а гроші, за її словами, це свобода подорожувати і реалізовувати нові проекти.
Фото з архіву Керолін Дрейк