Віра Олександрович

«Ганьба» і «Геть» кричали вояки АТО обранцям Тернопільщини (фото, відео)

Звернення2

Під тиском численних вояків АТО, учасників Майдану і добровольців, які прийшли сьогодні, 13 березня, на сесію Тернопільської обласної ради, депутати все-таки ухвалили звернення щодо засудження подій 3 березня у Києві.

Власне, питання «Про звернення об’єднань учасників АТО щодо подій під Верховною Радою» було першим пунктом у порядку денному. Більше того, воно на початку засідання було і єдиним. Але голосували депутати за подані активістами 4-ри заяви по-різному. Адже вимога про звільнення міністра Арсена Авакова сподобалися більшій кількості політиків, ніж Закон про імпічмент Президента (читайте також ТУТприм.).

Активісти2
Активісти2

«Усі засідання ви маєте відкривати хвилиною мовчання»

Розпочали сесію хвилиною мовчання, щоб вшанувати пам’ять Героїв, які віддали життя за незалежність і цілісність України. Згодом свої заяви змогли озвучити представники громадських організацій Тернопілля. Вони запропонували кілька проектів звернень. У деяких із них звучали доволі радикальні вимоги.

Першою до трибуни пішла представник «Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Галичина» Ружена Волянська.

Волянська
Волянська

[embed]https://youtu.be/tN064DhR2oM[/embed]

Заяву від об’єднання учасників АТО зачитав Дмитро Гайтко.

Гайтко
Гайтко

[embed]https://youtu.be/ekq-ACYXXUw[/embed]

Декому із доповідачів було важко стримувати обурення. Мовляв, депутати самі мали ініціювати засідання і висловити позицію, а не чекати, поки цього вимагатиме громадськість.

[embed]https://youtu.be/Fyd4nVv2uVs[/embed]

Висловитися змогли і активісти із Підволочиська, і навіть ті, хто 3 березня перебував у наметовому містечку під парламентом. До єдності усіх активістів закликав координатор волонтерської групи «Схід і захід єдині» у Західній Україні Василь Конько. Він вимагав ухвалити рішення саме сьогодні, не відкладаючи.

[embed]https://youtu.be/d5O1wqddIHU[/embed]
- Усі засідання ви маєте відкривати хвилиною мовчання, - додає він. – Це має стати традицією. Адже ці хлопці віддають за нас найдорожче – своє життя…

Найбільшу підтримку отримав компромісний варіант звернення

Власну точку зору на київські події та їхні причини мав майданівець Богдан Брич.

Брич
Брич

[embed]https://youtu.be/bFEpxguRQWY[/embed]

Саме озвучений ним текст містив найбільше радикальних вимог: від звільнення Головного прокурора і міністра до відставки самого Президента. Тому за цей варіант, як і за пропозиції озвучені Дмитром Гайтком проголосували лише 33 обранці Тернопільщини. Відтак присутні попросили показати їм на табло системи «Віче» - хто не підтримав згадані звернення. Коли вони бачили прізвища тих, хто не голосував, то залом котилося: «Ганьба!», «Геть!».

- Кожен депутат має право на власну думку, - зауважив при цьому голова обласної ради Віктор Овчарук. – Прошу усіх заспокоїтися…

Звернення1
Звернення1

Отже, найбільшу підтримку депутатів отримав компромісний варіант звернення, запропонований «Всеукраїнським об’єднанням учасників АТО «Галичина». У ньому обласна рада лише засудила дії силовиків і закликала керівництво держави забезпечити проведення об’єктивного розслідування. Звісно ж, передбачили активісти у тексті і вимогу притягнути до кримінальної відповідальності правоохоронців, які перевищили свої повноваження, а також - тих, хто віддавав злочинні накази. «За» були 52 присутні депутати. Один - не голосував.

Активісти
Активісти

Цитуємо цей документ: «3 березня ветеранів та учасників АТО, які з 2014 року захищають нашу країну та її громадян від російсько-терористичної агресії, жорстоко побили, а понад півсотні осіб безпідставно затримали. Верхом прояву цинізму та зневаги до людей, які пройшли пекло війни, не шкодуючи ні життя, ні здоров’я, стало утримання патріотів тривалий час на колінах під об’єктивами десятків камер журналістів».

Саме такий текст звернення до Президента України Петра Порошенка, Генерального прокурора України Юрія Луценка і Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова тепер відправлять до Києва.

Що цікаво, уже наприкінці засідання кілька депутатів – переважно із фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» - додали у секретаріат облради заяви про відкликання своїх голосів при голосуванні за звернення, які пропонували громадські активісти – Богдан Брич і Дмитро Гайтко. Усі мотивували цей крок тим, що натиснули на кнопку через напружену обстановку у залі.

- Хочу наголосити, що процедури відкликання голосів – немає, - каже Віктор Овчарук. – Але я – як голова обласної ради - мусив зачитати ці заяви…

Фото і відео автора

Вибір читачів за тиждень

Відео