Як тернополяни розбавляють святковий колорит вдома: різдвяні віночки та підсвічники (фоторепортаж)
Пора подумати про затишок у власній оселі, а саме про різдвяно-новорічний декор. Тренди на кольори, форми та дизайн змінюються, але одне залишається сталим - створення свята за допомогою декору, зокрема, сьогодні актуальні новорічні віночки та підсвічники.
Журналісти «Терену» дізнавались, чим прикрашають свої домівки тернополяни. Продавчиня одного з магазинів новорічного декору, що розташований у центрі міста, Надія Болєщук нам розповіла, що місцеві жителі шукають «цікавинки» для дому ще з середини листопада.
- Звичайно, що тернополяни уже активно прикрашають свої оселі. Можна сказати, що розбавляють святковий колорит. Зараз це стильно виглядає та інстаграмно, для декого це головне.
Найпоширенішим декором у крамницях сьогодні, крім вогників, вважається оздоблений різдвяний вінок та підсвічники. В інтернеті можемо прочитати, що Різдвяний вінок був введений в різдвяні традиції гамбурзьким та лютеранським теологом Йоганном Гінріхом Віхерна, який взяв на виховання декількох дітей із сімей бідняків. У Адвент діти постійно запитували вихователя, коли ж настане Різдво. Щоб діти могли відраховувати дні до Різдва, в 1839 році Віхерн змайстрував зі старого дерев'яного колеса вінок, прикрашений двадцятьма чотирма малими червоними і чотирма великими білими свічками. Щоранку в цьому вінку запалювалося по одній маленькій свічці, до яких по неділях додавалася велика свічка.
- Сьогодні ми можемо придбати будь-який вінок: з дерева, з шишок, з ялинки із будь-якими кольорами та будь-якої форми. З кожним роком все збільшуються запити щодо різдвяного віночка. Дехто цікавиться і символікою віночка, а дехто обирає, щоб просто був красивий, не надають значення символіці.
Також у мережі можна прочитати, що у символіці різдвяного вінка виділяється кілька значень. Спочатку додавання світла у вінку символізувало зростаюче очікування народження Христа, «світла миру». До цього додалися додаткові значення, обумовлені круглою формою, символікою вінка, зеленню ялини, кольором свічок і декоративних стрічок. Різдвяний вінок з чотирма свічками асоціюється з земною кулею і чотирма сторонами світу. Коло символізує вічне життя, яке дарує Воскресіння, зелень - колір життя, а свічки - світло, яке освітить світ в Різдво.
Тернополяни обирають різдвяно-новорічні прикраси на свій смак, але все ж таки найбільше просять з червоними деталями, каже Надія. До речі колір 2022 року це Very Peri.
- Буває таке, що тернополяни приходять і одразу кажуть, що хочуть вінок з блакитними кульками, тому що це символ року. Думаю, що люди вірять в символіку, бо цьогоріч уже приходили по іграшки на ялинку у формі тигра, чи тигровим принтом. Шукають щось мінімалістичне і стильне. Можу сказати, що обирають «інстаграмні» декори. Окрім різдвяних віночків та підсвічників обирають також ароматизовані свічки, штучно створені ялинки чи гномів під ялинку. Гадаю, святкова атмосфера вдома неабияк важлива.
Придбати такий вінок просто, набагато складніше, але приємніше, зробити його власноруч. Тернополянка Міла Орлик цьогоріч вперше взяла до рук клей, гілки ялинки, стрічки та маленькі новорічні деталі, щоб зробити власний унікальний різдвяний віночок. Каже, що за ціною матеріали обійшлись майже так само, як і готовий виріб.
- Дуже давно хотіла своїми руками створити таку красу. До речі, це класний подарунок до свят. Я робила цей вінок близько двох годин. Важко було придумати композицію: куди гілочку прикласти, а куди шишечку чи іграшку. Це дійсно кропітка і важка робота. Мені сподобалось. Також я була на майстер класі по виготовленню новорічних підсвічників. Це була б гарна традиція, але вже наступними роками буду дарувати свої вироби, бо кажуть, що такий вінок не втрачає своєї форми протягом років, - розповідає Міла Орлик.
Фото авторки