Хто блокує податкові накладні аграріїв? (Агро-новини)
Податкові накладні блокуються при існуванні ризику того, що вона може бути фіктивною.
Наказом Міністерства фінансів України розроблена система призупинення реєстрації податкових накладних при існуванні ризику того, що зовні податкова накладна є фіктивною, а, значить, підлягає призупиненню реєстрації в Реєстрі.
Про це повідомив експерт з економічних питань Сергій Палєй в матеріалі «Блокування податкових накладних та грані виживання аграрного бізнесу» від Kurkul.com.
Одним з таких ризиків є найменування товару. Згідно з цим наказом, на товари агросектора припадає майже 25 % загального списку. Причому, в ньому є досить екзотичні позиції, які періодично з'являються на ринку. Отже, продукція сільгоспвиробників найчастіше піддається блокуванню.
Мінфін України повідомляє, що у галузі сільського, лісового та рибного господарств постійно зростає кількість реальних операторів бізнесу, які потерпають від блокування. Їх кількість збільшилася з червня на 5% від загальної кількості зупинених накладних, в липні — 18%, в серпні — 29%.
Понад 90% ягід в Україні вирощують у приватних домогосподарствах
У Києві відбулися перші відкриті збори Асоціації «Ягідництво України». Голова союзу «Інноваційне фермерство і кооперація» Ірина Кухтіна повідомила, що понад 90% ягід в Україні вирощують у домогосподарствах. .
Про це повідомляє кореспондент Kurkul.com зі зборів Асоціації.
Наразі неможливо визначити точну кількість і якість вироблених у домогосподарствах фруктів та ягід. За її словами, раніше ця галузь в Україні не розвивалась.
«Було, по суті, два фактори, які спровокували бурхливий розвиток ягідництва за останні 3-4 роки. За рахунок чого у нас виникла нормальна маржинальність у цьому виді бізнесу», - повідомила Ірина Кухтіна.
За її словами, у садівників є ще роки 3-4, доки в країні продовжується криза і аж тоді поступово окупляться капіталовкладення.
На найбільшій пасіці у світі виробляється лише 27 кг меду з вулика
Найбільша пасіка у світі знаходиться у США. Це приватний родинний бізнес. Проте, виробництво меду на пасіці сягає 27 кг меду на вулик.
Про це написав економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.
У власності бджоляра 82 тис. вуликів. Це 3% від усіх вуликів США.
Щорічний дохід від пасіки становить близько $14 млн. (4,4 тис. грн на вулик). При цьому, 50% виручки - це послуги запилення (мигдаль, черешні та яблука).
Протягом сезону пасіка пересуваються з півночі на південь і назад.
«Виробництво меду сягає всього 2,3 тис т. Якось виглядає дуже мало на таку кількість вуликів - всього 27 кг на вулик», - зазначив експерт.