![](/uploads/media/62/e4/62e4a2f02da5d037ecd15475e041e610_orig_thumb.jpg)
Успіхи місцевих аграріїв додали оптимізму головному податківцю Тернопільщини (фото)
![Основне](/uploads/media/b4/80/b480029ce9e2b7c3a374d0afaffe828a_w1280.jpg)
На засіданні Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулося активне обговорення проблемних та актуальних питань. Частина із них стосувалася місцевих аграріїв.
Участь у заході взяв начальник ГУ ДПС в області Михайло Яцина. Він розповів учасникам зібрання про підсумки діяльності відомства за I квартал 2021 р.
![11 (1)](/uploads/media/d0/df/d0dfe0f493905cdaf617d65d0ee541f6_w1280.jpg)
- Незважаючи на карантинні обмеження, нам вдалося забезпечити надходження до бюджетів усіх рівнів у повному обсязі, - стверджує головний податківець Тернопілля. - Це сталося насамперед завдяки відповідальним представникам бізнесу, зокрема підприємствам агропромислової галузі.
Так, за І-й квартал 2021 р. до держбюджету від платників Тернопільщини мобілізували 1 млрд 239 млн грн, що становить 105,1% очікуваних показників.
- Порівняно із 2020-м доходи до держбюджету зросли на 426,8 млн грн, - каже Михайло Яцина. - Що стосується місцевих бюджетів, то за 3 місяці вони отримали 1 млрд 174,2 млн грн платежів. Це більше очікуваного на 68,8 млн грн.
![22 (1)](/uploads/media/42/0d/420d3302876d8603c9afb40yza1896c6_w1280.jpg)
Жваве обговорення учасниками заходу викликало питання наповнення бюджетів місцевих об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Адже наразі саме від грошей у місцевій казні залежить розвиток самих територіальних об’єднань. Тож, на думку податківців, ОТГ повинні шукати резерви наповнення своїх скарбниць.
- Ці резерви, насамперед, полягають у детінізації бізнесу кожної територіальної громади, - наголошує Михайло Яцина.
![33 (1)](/uploads/media/a0/f5/a0f527ac0cbbdb884612b27b1d8e2396_w1280.jpg)
Під час засідання ради також розглянули питання об’єднаної звітності із ПДФО та ЄСВ. Нюанси цієї новації пояснили головні державні ревізори-інспектори відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску, податків з громадян та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність управління податкового адміністрування фізосіб Головного управління ДПС в області Зоряна Костів і Віктор Орнатовський.
![44 (1)](/uploads/media/cd/cd/cdcdc37f4cda11f27f506471c6a1a88c_w1600.jpg)
Про майнові податки, зокрема, про нарахування і сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю розповів заступник начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб-підприємців, податку на майно та місцевих зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС в області Василь Кравець.
До речі, присутні на заході учасники Громадської ради активно обговорювали доповіді і висловлювали свою позицію з озвучених питань. При цьому усі радо ділилися своїм власним досвідом.
Фото зі сторінки ДПС у Тернопільській області