Ростислав Фук

Інтернет-шахраї викрали у жителів Тернопільщини 100 тис. грн

Поліцейські просять не відкривати посилання від незнайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані

картка,

Майже 100 000 гривень викрали шахраї у чотирьох жителів Тернопільщини, яку купували товари через сайти оголошень в інтернеті. Про це повідомили у відділі комунікації Національної поліції Тернопільської області.

Правоохоронці кажуть, шахраї надсилали людям фішингові повідомлення, де ті вводили реквізити своїх банківських рахунків та коди доступу. Так, жителька Тернополя втратила з валютної картки 2680 американських доларів, інша майже 2450 гривень. У ще однієї заявниці зникли з картки 16500 гривень, а у жителя Бережан – 4110 гривень. 

Відомості про ці події внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Такий вид шахрайства називається фішингова атака – це спроба отримати особисту інформацію через інтернет оманливим шляхом. Зазвичай він здійснюються через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які користувач відвідує. Наприклад, на електронну пошту може прийти лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку, – йдеться в повідомленні.

У посиланні шахраї просять вказати такі дані:
•    Імена користувача та паролі;
•    Номери соціального страхування;
•    Номери банківських рахунків;
•    PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери);
•    Номери кредитних карток;
•    Дівоче прізвище матері;
•    День народження.

Поліцейські просять не відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані. Саме таким чином на спеціально створених сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео