Історичний проєкт у Тернополі присвятили 100-літтю Української революції (фото)
Масштабна виставка в рамках завершального етапу проєкту, присвяченого 100-річчю Української революції 1917–1921 років, за сприяння Українського культурного фонду відкрилася у Тернополі.
Про цеу фейсбуці повідомляє обласний краєзнавчий музей, де діє єкспозиція.
– На виставці представлені численні експонати з фондових збірок музею. Серед них фото-документальні раритети, книги, наукові дослідження, періодика, філателія, оригінальні тематичні листівки, тощо.
Привертають увагу примірники газети «Республіка» – органу уряду ЗУНР – Державного секретаріату та газета «Бережанський вісник», яка виходила в листопаді 1918 року, –розповіла завідувачка відділом музею Любов Катеринюк.
Також у музеї експонуються філателістичні блоки, присвячені історії ЗУНР та із серії «Підпільна пошта України».
У вітринах виставки знаходяться військово-історичні видання «Літопис Червоної Калини», які виходили у Львові в 20-х – 30-х роках ХХ століття.
В експозиції можна побачити багато світлин жителів краю, які брали активну участь у боротьбі за встановлення української влади, воювали в лавах УГА та в Армії УНР.
Тут же – оригінальні документи – запрошення на відзначення річниць пам’ятних подій Української революції, які відбувалися в Тернополі в 1937–1938 роках.
Виставку вдало доповнюють твори мистецтва, художні плакати, картини, військові строї та спорядження.
Довідково. У листопаді 1918 року було проголошено Українську державу на західноукраїнських землях, які входили до монархії Габсбургів. Новостворена держава дістала назву – Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР). Територія її становила 72 тис. кв.км з населенням 6 млн. чоловік. Польща не могла змиритися з втратою Східної Галичини і розв’язала військові дії. До кінця грудня 1918 року Тернопіль став тимчасовою столицею ЗУНР.
Фото з допису