Каміння та перли. Тернополянка створює оригінальні прикраси (фото)
Поєднуючи ці матеріали зі срібною та позолоченою фурнітурами, тернопільська майстриня Надія Рудик виготовляє авторські оздоби.
Серед них різноманітні намиста, підвіски, сережки. Почала займатися цим три роки тому, під час другої декретної відпустки. Нині кількість створених виробів сягає шестиста. Більшість із них уже мають нових власників, частину майстриня залишає собі. Є серед її виробів екстравагантні, насичені деталями та з різними барвами, а є прості та мінімалістичні — на будь-який смак.
— Що необхідно для виготовлення прикрас?
— Перш за все, спеціальні інструменти — круглогубці, кусачки, затискачі… Крім того, різноманітна фурнітура — жорсткі основи, ланцюжки, шнури тощо.
— Які основні правила їх створення?
— Як таких правил не існує, тут головні ідея, настрій, задумка, стиль. Продумую, що і як поєднати — перли, каміння, золото, срібло. Міркую, обрати мінімалізм чи надати перевагу масивним елементам, використати геометричну чи рослинну, класичну чи сучасну стилістику.
— Ви виготовляєте намиста, сережки, підвіски. Можливо, із якимось видом прикрас вам особливо цікаво працювати?
— Люблю всі свої прикраси без винятків.
— Ви розповідали, що вам подобається робити замовлення під конкретну людину. Чим керуєтесь, створюючи такі оздоби?
— Звертаю увагу на форму обличчя, стиль одягу, те, ким працює, чим надихається замовниця. Мої клієнтки мають найрізноманітніші професії та заняття, тому й смаки їх різняться — хтось надає перевагу мінімалістичним, а хтось — масивним ювелірним виробам.
— Що модно цього сезону?
— Масивні прикраси, багатошаровість, поєднання золота та срібла. Актуальні моносережки та браслети.
— Ви створюєте багато прикрас із каменями. Якого догляду вони потребують?
— Їх слід зберігати в окремих мішечках чи коробочках, щоби вони не контактували з іншими каменями та сонячними променями. Мінерали не люблять парфумів, хімічних засобів і тривалого перебування на сонці.
— Прочитала, що перли вам особливо до вподоби. Чим саме вони вас приваблюють?
— Так. Перли — це диво природи. Люблю їхні красу та неповторність, переливи кольорів… Останнім часом багато працюю з ними — різними за формою, видом, та кольором. Особливо полюбляю барокові перлини — з латинської слово «бароко» перекладається, як химерний, дивовижний. Така назва не випадкова — барокові перлини часто мають неправильну, химерну форму, вони бувають різноманітних барв. Такі перли дуже розкішні та оригінальні, а вироби з ними неповторні, ексклюзивні та унікальні — вони привертають увагу.
— Чи потребують вони спеціального догляду?
— Так. Перли дуже вибагливі — не люблять дії хімічних засобів, парфумів, кремів, тривалого впливу сонячного світла. Саме тому їх слід одягати останніми, а зберігати в мішечках із тканини, ставитись до них бережно.
— Віднедавна кольорова гама перлів значно розширилась. Як вам незвичні їхні барви?
— Нагадаю, що перлини формуються в мушлі двостулкових молюсків, коли у них потрапляє піщинка. Тому колір перлини залежить від хімічного складу водойм і планктону, яким харчується молюск. До речі, для того, аби вирости, перлині потрібно два-три роки.
Я люблю перли всіх кольорів. Кожні мають особливості. Приміром, чорні «люблять» золото, білі — більш-менш універсальні, для барокових потрібні прості швензи, аби фурнітура не перебирала на себе увагу.
— А яким оздобам ви надаєте перевагу?
— Я люблю універсальні прикраси, котрі можна одягнути і на щодень, і на особливу подію. Для мене це — базелі, тобто прикраси з перлин і ланцюжка.
— Якими рисами, на вашу думку, володіє ідеальний ювелірний виріб?
— Він у кожного свій. Важливо, щоб одягаючи його, жінка почувала себе королевою, йшла, привертаючи увагу.
— Ви якось розповідали, що переглядаєте багато зразків ювелірних робіт, шукаючи натхнення. Розкажіть про ідею, котра вразила вас нещодавно.
— Люблю надихатись колекціями Chanel. Останнім часом створюю сережки-трансформери. Вони складаються з двох чи й трьох елементів, котрі можна поєднати в одному виробі, а можна кожну деталь використовувати як самостійну прикрасу.
— І наостанок. Чим, нам вашу думку, є прикраси. Що вони допомагають відкрити/виразити в жінці?
— Думаю, жінка завжди залишається жінкою, вона любить прикрашати себе найрізноманітнішими аксесуарами, бо це піднімає настрій та створює дивовижну атмосферу. Шлейф улюблених парфумів, підбори, прикраси — це маленькі жіночі радощі… А коли в цьому присутні ще й перли — просто супер. Вони додають жіночності, впевненості, як казала Коко Шанель — «Перли завжди праві!».
Запитувала Анна Золотнюк
Фото надані Надією Рудик