Краса «Асканії-Нової» може стати недоступною для тернополян через зміни в законі (фоторепортаж)
Керівництво біосферного заповідника «Асканія-Нова» не згідне з рядом поправок до закону про природно-заповідний фонд, які підписав Президент 7 лютого. У змінах забороняють обгородження території, автомобільні екскурсії, а також біотехнічні заходи сінокосіння механізованими засобами. Таким чином у одному із 7-ми чудес України не зможуть розвивати рідкісні види тварин та дотримуватись протипожежної безпеки.
Про це розповіли журналістам із 5 областей України під час прес-туру на Херсонщині.
- Територія заповідника межує із рядом населених пунктів. Якщо не зробити на цих величезних площах протипожежний покіс, під загрозою буде безпека людей, - зазначає директор заповідника Віктор Гавриленко. - А заборона автомобільних екскурсій не дозволить туристам зробити «фотосафарі» за маршрутами, де є рідкісні тварини та рослини.
Якщо впровадити напіввільний режим утримання без обгородження, то тварини розбіжаться на суміжні території, додає директор заповідника. В «Асканії» перебувають сайгаки, зебри, антилопи, мульгау, олені, бізони. Там їм створили сприятливі умови утримання.
- Ми сподіваємось, що наші пропозиції врахують в Уряді, - додає Віктор Гавриленко. – Хочемо якомога швидше відкрити степову ділянку «Великий Чапельский під» - унікальну площу, періодично заповнену талою водою, що має потужні міграційні потоки качок, журавлів, сірих гусей, куликів. На даний час цю територію неможливо відвідати.
До слова, у 2017 році потік туристів в заповідник зріс на 2300 осіб у порівнянні з минулим роком. Бюджет заповіднику складає 16 млн грн із загального фонду, 2,7 млн грн – із спеціального.
Фото автора