Ростислав Фук

Лорелай, Наомі, Маверік, Самсон: як називали новонароджених українців у першому півріччі 2024 року

Дітей називали як традиційними, так і рідкісними іменами

Найпоширеніші та рідковживані імена, якими називали дітей у першому півріччі 2024 року, опублікували на фейсбук-сторінці Міністерства юстиції України.  

Так, серед найпопулярніших жіночих імен були:

Аліса, Анастасія, Анна, Варвара, Вікторія, Дарина, Єва, Емілія, Злата, Марія, Мілана, Поліна, Соломія, Софія, Стефанія, Уляна.

Популярні чоловічі імена:

Артем, Богдан, Давид, Данило, Максим, Матвій, Марк, Назар, Олександр, Тимофій, Тимур.

Водночас дехто називав дітей незвично:

Авігея, Абігель, Айсель, Айріс, Аліша, Василина, Велла, Вірсавія, Даяна, Дзвіна, Дзенислава, Еліна, Естерсіта, Ілана, Клеопатра, К’яра, Леля, Летті, Лієль, Ліліт, Лія, Лорелай; Лукірія, Луна, Люсіанна, Маліка, Марфа, Медея, Мері, Мірабелла, Мірра, Нана, Наомі, Нонна, Ноомі, Олівія, Онися, Оріяна, Орислава, Рєната, Рута; Селена, Феміда

Августин, Амур, Аркад, Аквамарін, Віллі, Вогнедар, Даніслав, Добриня, Еліазар, Еней, Ескєндер, Ілай, Килим, Левко, Люциус, Маверік, Мілош, Олекса, Ольгерд, Ратислав, Рувім, Самсон, Сіріус, Тео, Торвальд, Фелікс, Флоріан, Чіпріан, Яким, Яник.

До слова, людина, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків (одного з батьків — у разі, коли другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері), або за згодою піклувальника, – йдеться в повідомленні.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео