![](/uploads/media/ed/3d/ed3d72411a4a6be8500acbafb90690f2_orig_thumb.jpg)
Мандрівки Тернопільщиною. Щоби було багато світла (фото)
![DSC_4903](/uploads/media/f9/b1/f9b1603a29cee410fdef7179ed79088b_w640.jpg)
Тамбурові двері побачиш у сучасних будинках, проте у давніх, тобто тих, яким сто й близько того років, це не просто функціональний, а й естетичний елемент.
Вони вписуються у загальний вигляд кам’яниці, повторюють елементи, використані в оформленні інших деталей, пасують пропорційно та стилістично.
Нинішню добірку склала із тих, котрі побачила у Бережанах. Вона показує типові рішення, як ось велика площа скління (для того, аби на сходовий майданчик потрапляло якнайбільше світла), використання дерева. Цікаво, що в кількох випадках двері відкриваються назовні та всередину. Також прикметно, що у маленьких містах тамбурових дверей збереглося більше, ніж у Тернополі. Передовсім, мабуть, тому, що обласний центр зазнав значних руйнувань у світових війнах.
Тож бережімо й насолоджуймося цими деталями, бо вони того варті.
![DSC_4792](/uploads/media/7f/86/7f864cef49e4d5dc064620b82bc0b762_w640.jpg)
![DSC_4933](/uploads/media/52/1e/521e97993cc12e41e66eae548033df29_w640.jpg)
![DSC_5805](/uploads/media/35/18/35183aae0d7d3bbddbc8604eb8bf7cyz_w640.jpg)
Анна ЗОЛОТНЮК
Фото авторки