![](/uploads/media/5d/c0/5dc0e835ae907d1a4f2b1c4fae32d22a_orig_thumb.jpg)
Мешканці Тернопільщини масово встановлюють сонячні батареї
![preimushchestva-ispol_zovaniya-solnechnoy-energii-623x370 (Copy)](/uploads/media/4b/3e/4b3ee4e0b0b47b30c3e11cf91a733fc1_w320.jpg)
На сьогодні в Україні понад 35 тисяч родин отримують електроенергію від енергії Сонця.
Загальна потужність таких сонячних електростанцій (СЕС) сягає 933 МВт. Про це повідомляє Державна агенція з енергоефективності та енергозбереження України.
- Сьогодні ми спостерігаємо, як в Україні поступово розвивається нова культура використання «чистої» енергії для власних потреб. Вже маємо понад 35 тис. домогосподарств, які виробляють і споживають енергію. Але це лише 0,5% від загальної кількості домогосподарств, яких в Україні налічується понад 6,5 млн, – розповів заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.
Зокрема, за його словами, у другому кварталі цього року встановили сонячні електростанції 3 480 домогосподарств, їхня загальна потужність – 98 МВт. Водночас загальні інвестиції домогосподарств у СЕС становилять близько 730 млн євро. Найбільшу кількість сонячних станцій встановлено у Дніпропетровській (5 706 СЕС загальною потужністю 141 МВт), Тернопільській (2 788 СЕС, 79 МВт) та Закарпатській (2 718 СЕС, 78 МВт) областях. Крім цього, додали в Держенергоефективності, такі СЕС – це мала розподілена генерація, яка є корисною для енергосистеми, бо споживання енергії здійснюється у точці її виробництва. Фото з допису