Орест Сарматський

Молоко з Тернопільщини перевірятимуть з допомогою ІТ-технологій

2101 (Copy)

Тернопільська область долучилася до пілотного проєкту «Молочний модуль». Це програмне забезпечення для контролю якості молока, повідомляє SEEDS.

- ІТ-платформа запрацювала у Київській, Харківській, Хмельницькій, Вінницькій, Полтавській, Тернопільській, Миколаївській, Херсонській, Донецькій, Дніпропетровській, Сумській, Волинській та Рівненській областях. 170 господарств з виробництва молока та пунктів заготівлі уже користуються програмним забезпеченням. У планах Держпродспоживслужби долучити всю Україну, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, дану програму почали втілювати ще навесні 2019 року. Лаборант або ветеринарний лікар відбирає зразки молока для аналізу на загальне бактеріальне забруднення та вміст соматичних клітин. Завдяки програмному забезпеченню можна проаналізувати середні показники, бачити одразу всі аналізи, сповіщати відповідні служби у разі перевищення гранично допустимих показників. А також відправляти необхідні дані на молокопереробні заводи в електронному вигляді. За словами заступника голови Держпродспоживслужби Анатолія Вовнюка, тепер важливо отримати зворотний зв’язок від тих хто користується «Молочним модулем», для покращення роботи та підвищення ефективності.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео