Тамара Коблик

Монета за ескізом художника з Тернопільщини стала найкращою на міжнародному конкурсі

Перемога здобута з удвічі більшою кількістю голосів за її найближчого конкурента. Уперше за історію конкурсу монета-переможниця мала такий великий відрив

Українська пам’ятна монета номіналом 5 гривень «До 30-річчя незалежності України» перемогла у фіналі престижного міжнародного конкурсу «Монета року» від авторитетного нумізматичного видання World Coin New.

Про це повідомляє Національний банк України на своїй сторінці у фейсбуці.

За рішенням журі, до складу якого входило понад 100 експертів з усього світу, українська пам’ятна монета перемогла у фіналі цього конкурсу, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що конкуренція була запеклою. До фіналу вийшли монети з України, Канади та Австрії. Проте за українську монету проголосувала більшість членів журі. Перемога здобута з удвічі більшою кількістю голосів за її найближчого конкурента. Уперше за історію конкурсу монета-переможниця мала такий великий відрив.

Перед цим українська пам’ятна монета «До 30-річчя незалежності України» (нейзильбер, номіналом 5 гривень) перемогла в номінації «Найхудожніша монета», адже вразила журі своїм дизайном. На її аверсі зображені лелеки, що летять над полем з вишивкою у стилі традиційних українських візерунків. На реверсі – вишита стрічка, яка нагадує ланцюжок ДНК та символізує код нації.

У НБУ, зокрема, висловили подяку автору ескізів художнику Олегу Шупляку та скульптору Володимиру Атаманчуку “за втілення ідеї, яка вразила світ та вкотре довела, наскільки багатою та самобутньою є культура України”.

Фото зі сторінки НБУ у фейсбуці

Вибір читачів за тиждень

Відео