![](/uploads/media/64/e1/64e1c2193485d95c9dcd496f4e6c1605_orig_thumb.jpg)
Музеям на Тернопільщині передали колекцію конфіскованого антикваріату (фото)
Вироком суду організаторів контрабандного бізнесу визнали винними, а антикварні предмети конфіскували
![](/uploads/media/3f/7c/3f7c6485a62c80c900734b0dd26b456d_w1920.jpg)
Співробітники Тернопільського управління СБУ спільно з працівниками Державної виконавчої служби передали у краєзнавчі музеї Тернопільщини раритетні колекції старовинних предметів. Про це повідомили у пресслужбі СБУ Тернопільської області.
У січні минулого року контрабандисти намагалися приховано вивезти за межі України старовинні срібні монети та колекцію скіфських наконечників стріл. Культурні цінності вони мали намір переправити у країни ЄС для продажу іноземним колекціонерам, але оперативники спецслужби своєчасно виявили та вилучили історичні артефакти.
![](/uploads/media/65/5e/655e8daecf3yz59fcc9682133d3ee027_w1280.jpg)
Вироком суду організаторів контрабандного бізнесу визнали винними, а антикварні предмети конфіскували в дохід держави.
4 грудня співробітники УСБУ передали збережені історичні пам’ятки до рук працівників краєзнавчих музеїв Тернопільщини.
Відтепер колекція зі 382 скіфських наконечників стріл, датовані VII-III століттям до нашої ери, перебуватиме на постійному зберіганні у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Водночас 6 зліпків пруських монет часів правління Сигизмунда I зберігатимуться у краєзнавчому музеї Шумська.
![](/uploads/media/5f/3a/5f3aece99523364478ede25162eef457_w1920.jpg)
Фото СБУ Тернопільської області