На ринку у Тернополі продають різдвяні дідухи: які ціни (фото, відео)
Згідно з традиціями, сніп, що називають дідухом, в Україні заведено ставити на кут стола або будинку на Різдво. Це символ врожаю, родючості та достатку
Дідухи напередодні Різдва активно продають у Тернополі. На ринку можна знайти великі і маленькі дідухи. Часто їх прикрашають різними колосками та квітами. Скільки коштує цей різдвяний символ, дізнався журналіст Терену.
Так, найдешевший дідух обійдеться у 60 гривень. Він найменший за розміром та без оздоблення. Прикрашений квітами, колосками вівса, льону, жита коштуватиме від 80 гривень.
Пенсіонер пан Петро разом з дружиною вже кілька років виготовляють дідухи у вільний час.
У основі дідуха – пшеничні колоски. Десь вони ще недозрілі, десь – вже із зерном. А також додаємо льон, той, що зеленуватий ще не дозрів. Просо, говорять, має бути завжди у дідуху для того, щоб водились гроші… А ще я додаю сухоцвіти. Як занесеш дідух в хату, запах чудовий! – розповідає чоловік.
Пан Петро живе у селі під Тернополем, проте вирощує все для дідухів на Теребовлянщині, – на ділянці, яка залишилася йому у спадок. Для виготовлення одного невеликого дідуха йому потрібно близько пів години, але за умови, що всі складники розсортовані.
Дорожчі дідухи виготовляють з кількох пучків, їх також прикрашають різноманітними квітами.
Є дідух із 12 пучків – він зветься “12 апостолів” також є “Дев'ятниця” та “Тиждень”, там 9 і 7 пучків відповідно. Кожен має свою назву, яку по традиції дають старші люди, які ці дідухи роблять, – розповідає продавчиня Надія.
Найдорожчий дідух “12 апостолів” обійдеться у 300-350 гривень. Їх, як каже продавчиня Любов, виготовляє 82-річна майстриня з Бучача.
Вона вже немає сили везти їх сама, тому передає їх автобусом нам і ми їх продаємо. Дуже талановита жінка, вона і лози нам робить, – все по сезону, – каже пані Люба.
Наразі покупців дідухів на ринку небагато. Більший попит на ці різдвяні обереги продавці очікують за кілька днів до свят.
Зауважимо, згідно з традиціями, сніп, що називають дідухом, в Україні заведено ставити на кут стола або будинку на Різдво. Це символ врожаю, родючості та достатку.
Фото Терену