10 віртуальних музеїв світу, які тернополяни можуть відвідати під час карантину. Частина 1 (фото)
Під час карантину подорожувати не вийде. Однак, це не означає, що не вийде насолоджуватися мистецтвом вдома.
Саме тому пропоную вам десять віртуальних екскурсій найзахопливішими музеями світу.
Головний музей Великої Британії в Лондоні, один з найбільших музеїв у світі. Заснований у 1753 році. Сьогодні налічує понад 13 мільйонів експонатів, які охоплюють два мільйони років.
MoMA відкритий у 1929 як перший у світі музей сучасного мистецтва. Розташований у Мангеттенському Мідтауні в місті Нью-Йорк.
Колекція музею включає архітектурні проекти, графіку, живопис, скульптури, фотографії, друковані видання, книжкові ілюстрації, кінофільми й пресу.
Багато людей вважають колекцію найкращим в світі зібранням шедеврів сучасного західного мистецтва — музей має понад 150 000 окремих витворів мистецтва та 22 000 фільмів і 4 мільйони фотографій. В колекції бібліотеки понад 300 000 примірників книг і періодичних видань, а також понад 70 000 файлів художників.
Розташований у центрі м. Вашингтон, США на Національній алеї та є невід’ємною частиною Смітсонівського інституту. Цей музей разом з іншою смітсонівською установою — Національною портретною галереєю — розташований в старому будинку патентного бюро, який тепер називається на честь мецената Дональда Рейнольдса, який подарував його Смітсонівському інституту.
Невелика кількість десятків музеїв Смітсонівської інституції представлена віртуальними турами Google Arts & Culture, включаючи Національну галерею портретів, Американський музей мистецтв, Музей природознавства та деякі інші. На власному веб-сайті музею розмістили значно більше творів, ніж у Google Arts & Culture.
Один з найбільших музеїв світу, розташований на правому березі Сени в першому окрузі Парижа. Музей було відкрито 1793 року під назвою Центрального музею мистецтв Республіки.
Лувр демонструє 35 000 експонатів, від найдавніших часів до XIX століття на виставковій площі 72 735 м².
5. Музей мистецтв Метрополітену
Відомий художній музей США, заснований в Нью-Йорку в 1870 (міститься в центральному парку, філія — у парку Форт-Трайон).
У музеї представлені пам'ятки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Стародавніх Єгипту, Греції та Риму, країн Західної Європи (Італії, Франції, Фландрії, Голландії, Англії, Німеччини та ін.), Близького і Далекого Сходу. У 1924 відкрито відділ американського мистецтва.
Художній музей у США, одне з провідних зібрань сучасного мистецтва у світі. Історія музею починається з заснування 1937 року Фонду Гуггенгайма. Засновник музею — меценат Соломон Ґуґенгайм.
Музей Соломона Гуггенгайма використовувався у зйомках таких фільмів, як «Інтернаціональ» (The International), «Люди в чорному» (Men in Black), «Одного разу в Римі» (When in Rome), «Пінгвіни містера Поппера» (Mr. Popper's Penguins).
Палац у Флоренції, побудований в 1560—1581 р., що і зараз є одним з найбільших і найзначиміших музеїв європейського образотворчого мистецтва.
8. Амстердамський музей Rijksmuseum
Нідерландський національний музей. Міститься в Амстердамі на Музейній площі (нід. Museumplein). Постійна експозиція музею включає значну колекцію шедеврів золотої доби голландського живопису, а також різноманітну графіку, скульптуру, зразки декоративного мистецтва тощо.
2015 року музей здобув звання Європейського музею року.
Музей заснували у 1800 році у Гаазі за французьким прикладом, а офіційно відкрили - у 1885-му.
Музей заснований нафтовим магнатом Полом Ґетті (1892—1976), який був до часу смерті найбагатшою людиною світу. Залишені ним на потреби музею багатомільярдні статки зробили музей Ґетті найспроможнішим набувачем творів «старих майстрів» та античної скульптури на престижних аукціонах Лондона і Нью-Йорка.
З грудня 1997 року розташований Лос-Анджелесі у сучасній будівлі Центру Ґетті, будівництво якого коштувало 1,2 млрд доларів (архітектор Річард Мейер). Музейні збірки античної доби експонуються на Віллі Ґетті в Пасифік-Палісейдс (побудована за зразком Вілли папірусів в Геркуланумі). Вхід до музею безкоштовний.
Художній музей в Амстердамі, присвячений життю і творчості нідерландського художника Вінсента ван Гога (1853—1890). Відкритий у 1973 році.
Ядро колекції складає зібрання робіт Фонду Музею Вінсента ван Гога — колекції, що належить сім'ї художника: 200 полотен і близько 500 малюнків, чотири альбоми із начерками та 800 листів самого художника. До неї також входять роботи із приватного зібрання Вінсента ван Гога і його брата Тео, включаючи 570 японських гравюр, 1500 ілюстрацій до журналів, а також роботи знайомих художників, серед яких Анрі Тулуз-Лотрек, Поль Гоген і Жорж Сера.
Фото з відкритих джерел