Орест Сарматський

Митрополит Епіфаній очолить урочисту Божественну літургію в Тернополі

Заставка01

Сьогодні, 13 квітня розпочинається дводенна поїздка митрополита Епіфанія до Тернополя.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Тернопільської єпархії ПЦУ.

- Увечері владика візьме участь у Всеношному бдінні у храмі Різдва Христового, а завтра, у п’яту Неділю Великого посту Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолить урочисту Божественну літургію та молебень у храмі святих мучеників Бориса і Гліба, - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що цього дня у храм привезуть копію чудотворної ікони Божої Матері «Милостива», яка написана в монастирі Кікос (о. Кіпр).

mylostyva-225x300 (Copy)
mylostyva-225x300 (Copy)

Довідково.  Автором Ікони Божої Матері, званої “Милостивою” (Кікською) вважається святий євангеліст Лука. Назву свою “Кікотіса” вона отримала від гори Кікос, що на острові Кіпр. У місцевому монастирі, розташованому на горі, вона нині й зберігається. За переданням, перш ніж потрапити на острів Кіпр чудотворний образ Богородиці довго мандрував: спочатку знаходився в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім був перевезений до Константинополя, де залишався до часу Олексія Комніна (кінець XI – початок XII століття). На острів Кіпр ікону доставив старець Ісая, який отримав Божественне одкровення на виконання цієї місії.

З моменту прибуття на острів ікона стала відома численними чудесами, що відбувалися навколо неї. Відтоді до обителі Богоматері Милостивої з усього світу стікаються люди з різними недугами і отримують зцілення за своєю вірою. У чудотворну силу святої ікони вірять не лише християни, але й іновірці, які часто звертаються до неї в бідах і хворобах.

Фото з допису

Вибір читачів за тиждень

Відео